Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyes nők miért kötődnek...

Egyes nők miért kötődnek olyan férfiakhoz akik bántják és kihasználják őket?

Figyelt kérdés

Jelen esetben a nő is elismeri hogy a kapcsolat abúzus jellegű, mégis önként ment vissza a férfihoz úgy, hogy közben lehetősége lett volna olyan kapcsolatra is amiben emberként kezelik és megbecsülik. Miért?


Egyéb információ ami talán fontos lehet: A családi háttere is hasonló, mint ez az abnormális kapcsolat.



2015. máj. 29. 20:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Gondolom ont azért, mert ehhez a bánásmódhoz van hozzászokva és úgy gondolja, neki ez jár. Olyanról is tudok, aki szinte kicsikarja, hogy megverjék. Létezik ilyen,csak azt nem értem minek panaszkodnak, mert valahol nekik ez így a jó, mert ha nem lenne jó, ki tudna lépni ebből a dologból.
2015. máj. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, amikor beszélgettem vele, akkor azt mondta, hogy ő ezt tartotta normálisnak. Ahogy Ön is írta, "neki ez jár". De az érdekesség az, hogy miután látta a másik lehetőséget és valós alkalma lett volna kilépni ebből nem élt vele csak nagyon rövid ideig, majd visszament a korábbihoz "kötődés" címszóval. Azt nem értem, ha valami egyértelműen nem jó (tehát az irányából érkező panaszok folyamatosak) akkor ahhoz miért ragaszkodik?
2015. máj. 29. 20:50
 3/9 anonim ***** válasza:
valószínűleg úgy gondolja hogy ő ezt érdemli. Ha másként kezelik, az nem tűnik valósnak, vagy megérdemeltnek. Ha ezt látta a családjában, akkor ez volt előtte a példa. Talán tudat alatt az rögzült benne, hogy a szeretet/szerelem így fejeződik ki. Ennek tényleg nem kell tudatosnak lennie, csak egyszerűen így rögzült belé. Egy pszichológus talán segíthetne rajta, ha ő is akarná. De sajnos az utóbbi részen van a hangsúly és nagyon nehéz ráébreszteni ezeket az embereket, hogy segítség kéne nekik. Még ha rossznak, menthetetlennek, elrontottnak is érzik magukat, akkor sem az a reakciójuk, hogy valaki mentsen meg, hanem az, hogy büntessenek. Mert az az érzésük, hogy ők ezt érdemlik. Ez nagyon szomorú.
2015. máj. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szóval ha nem bántják akkor nem érzi, hogy igazán szeretnék, erre akarta utalni az előbb, csak pont ez a mondat kimaradt.
2015. máj. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Elmaradottabb vidékeken ég ma is gyakori, hogy "uramnak" hívják a férjüket, és ezt komolyan is gondolják. A férfi az úr a házban, az ő szava szent, és ehhez az egyetlen érdekérvényesítő eszköze az erőszak. Csinálod, amit mond, vagy szorulsz. A nő, aki ilyen környezetben nőtt fel, ezt tartja etalonnak, és ha egy "normális" férfival találkozik, azt gyengének, pipogyának, férfiatlan alaknak tartja.
2015. máj. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Esetleg ehhez kapcsolódó szakirodalmat, tanulmányt tudna ajánlani valaki?
2015. máj. 29. 21:54
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez egy eléggé bonyolult témakör szerintem mindkét nem esetében. Nem csak bántalmazás és kihasználás kategória lesz, valamint nem csak nevelés kérdése. Az egy dolog, hogy vannak emberek, nők és férfiak is egyaránt, akik arra vágynak, azt élvezik, ha a másik nem, másik fél dominál jobban. Az én esetem fordított. Én pl. pont egy amolyan gyengécskébb fiú/férfi (kinek hogy tetszik) vagyok, aki úgy kicsit vágyik legbelül arra, hogy a nő legyen az erősebb, picit uralkodjon fölötte, mind testileg, mind lelkileg. Persze nem "BDSM"-re meg "Femdom" témakörre kell gondolni, ugyanúgy meg volna mindkettőnkben a kedvesség, tisztelet, aranyos és romantikus pillanatok, de én szeretném érezni, hogy a nőm legalább egy picivel erősebb tőlem. :) Érted? Azt élvezhetném, hogy ha ő azt élvezné, hogy uralkodhat picit fölöttem, én pedig élvezném, hogy megalázkodhatok színe előtt.
2015. máj. 30. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mert gyerekként ezt látták,azt hiszik ez a normális.

A gyerekbántalmazottak mindig magukat hibáztatják, ez a saját rosszaság érzés felnőtt korban is megmarad,ha nem dolgozták fel a gyerekkorukat.

Hibás énkép, hibás személyiség fejlődés.

A gyerekként bántalmazott nők felnőttként is könnyen kerülnek bántalmazó kapcsolatba, mert könnyebben manipulálhatóak.

Felnőttként újraélve a traumákat azt várják, hogy a történet máshogy végződik, mint gyerekkorukban és nem vmi mazochizmusról beszélek,ez tudat alatt történhet.

Amit ilyenkor tudsz tenni,hogy támasza vagy a Hölgynek és felhívod finoman a figyelmét a kapcsolatában lévő hibákra.

Semmit nem szabad erőltetni,a döntést neki kell meghoznia, aki nem akarja, hogy megmentsék, azt nem lehet megmenteni sajnos.


Olvasd el:Judith Hermann-Trauma és gyógyulás c.könyvének Gyerekbántalmazottak c. fejezetét!

Abban pontosan leírják milyen egy bántalmazott gyermek gondolkodása,lelkivilága.

Ha egy konkrét esetről beszélünk,egy neked fontos emberről van szó,dobj egy privit,hátha tudok segíteni!

Sajnos a közelmúltból van tapasztalatom az ügyben.

2015. jún. 1. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyébként amíg a nőt nem kényszerítik az erkölcsei feladására, addig talán van visszaút. A teljes megadáshoz, teljes megtöréshez ez is kell általában.

Ha dobsz egy email címet, elküldöm a szóban forgó könyvet.

Van még egy témába vágó könyv :Susan Forward-Mérgező Szülők

Ezt is tudom küldeni, ha kell!

2015. jún. 1. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!