Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más is használ Nootropilt a...

Más is használ Nootropilt a munkájához?

Figyelt kérdés

Van egy kezeletlen ADHD-m, legalábbis azt hiszem, mert elég nehezen tudok sokáig egy dologra fókuszálni. Ritalint viszont nem írnak, mert azon túl, h felnőtteknek amúgy sem nagyon szoktak, az orvosok félnek, hogy mániákus leszek.

A motiváció, és figyelemhiánnyal viszont valamit kezdenem kell. Így hát lementem az üzemorvoshoz, és megkértem, hogy írjon piracetamot, mert nehezen koncentrálok, és ez nekem elég zavaró a munkakörömben. Úgy tűnik, jó, persze nem csodaszer, de kíváncsi vagyok, mások is vannak-e így.



2015. máj. 21. 16:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Nootropilt nekem szédülésre írtak fel és dolgoztam is úgy ameddig szedtem.
2015. máj. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
én nem szedek nootropilt az nem ADHD-ra való hanem demenciára vagy ilyesmire. A helyedben pszichiáterrel íratnék valamilyen serkentő antidepresszánst (wellbutrin, edronax stb)
2015. máj. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Én szedek Wellbutrint, ami amúgy remek stimuláns, de a figyelemzavarra sztem nem jó. Sőt, még kicsit rontja is a memóriámat.

Az Edronax nekem is eszembe jutott, mint az elvileg ugyanazon az elven működő, de sokkal nehezebben hozzáférhető Strattera alternatívája. Csakhogy azt is olvastam, hogy az Edronax nem bizonyítottan hatásos (amúgy sok angol nyelvű komment szerint a Strattera sem az).

Ami egyöntetűen hatásos, az a Ritalin, de mivel rajta van a kábítószerlistán, dupla vényre adják ki, külön engedélyre, szóval az egész el van b___va. Legalábbis itthon, Amerikában úgy írják a dexedrine-t is, mint a cukrot, ha látják, hogy koncentrációzavar áll fenn. Most nem akarok belemenni a "Miért sz_r Mo.-on élni?" és a "Miért nehezítik az eü. hatóságok a gyógyulást?" témakörökbe.

Csak ha már más nem segít, gondoltam, segítek maganon. És nem csak időskori dementiára adják a Nootropilt. A betegtájékoztató szerint a kognitív funkciókat javítja felnőtteknél. Valamit érzek, mintha jobb lenne, de ez lehet placebo is.... :-(

2015. máj. 23. 20:42
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen én használok, piracetámot de nem nootropilt(az is piracetámot tartalmaz), hanem cognit a márkanév. 1300 ft 60 dbos kiszerelésben 1200 mg, nagyon megéri. 2x1200 mg hatásosnak bizonyul de 10 g se árhat (10ezer mg)mert nem toxikus, neuroprotektív, emelgesd a dózist amig fel nem ütik a fejüket a mellékhatások amik enyhék, és ott hagyd abba. Én 7ezer mgnál se észleltem semmilyen mellékhatást, de pozitivat se, szellemi munkát kell végezni, olvasni, agytornázni h észrevedd. Ha nem akarod h fejfájásod legyen szedj mellé kolin bitartarátot ez a hatását is megnöveli, mert a piracetam kolinergikus így vissza kell pótolni az elvesztett kolint. ha nem akkor meg jönnek a mellékhatások. ha hajlamos vagy az idegességre akkor szedj mellé l-tirozint ennek is önmagában agyserkentő hatása van és stresszoldó aminosav.
2016. jan. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!