Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy ne bánkódja azon, hogy...

Hogy ne bánkódja azon, hogy nem vagyok elég okos?

Figyelt kérdés

Az egyik nagy probléma az életemben, hogy nem születtem okosnak.


Mennyivel könnyebb lenne és mennyivel több mindenre lenne lehetőségem.

Így meg csak marad az életet nyomorító álmodozás :-(


Irigylem őket,mert lehetőségük van egy gazdagabb életre.

Nem csak anyagi értelemben.


Még csak leírni vagy megfogalmazni sem tudom a bajom. áhh



2015. máj. 13. 11:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az életed magad irányítod. A lexikális tudást meg magadba tudod szívni, csak ahhoz olvasni kell, eltárolni az információkat a kobakodban, nem sajnálkozni, meg népbutító műsorokkal múlatni az időt.

Az általános tudás az egyik része a dolgoknak, azt bárki, a napi híreket tanulmányozva, kicsit utánuk járva kész elsajátítani.

A másik a dolgokba való belemélyedés, egy adott szakterületen a dolgok töviről-hegyire átrágása, megtanulása. Ez sem ördöngösség.


Ha nem születési rendellenesség okozza, hogy buta valaki, akkor a lustaság. Márpedig az esetek 99,9%-ban ez utóbbiról van szó.

2015. máj. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy kevesebb attól, hogy nem vagy zseni. Sőt, talán sok szenvedést és fájdalmat meg is spórolsz, mert mindennek van árnyoldala amit főleg azok látnak akik átélik. A sorsodat te alakítod, te korlátozod önmagad, amikor ilyeneken keseregsz. Szerinted hogy lehet boldog élete mondjuk egy tolószékes embernek, aki sosem járhat? Ő nem kevesebb bizonyos szempontból a járóknál? Vagy mondjuk egy szemüveges nem kevesebb egy látónál? Bárhol lehet találni ilyen tényezőket. Testmagasság, testalkat... bármi. Van amin lehet változtatni és van amin nem. De rajtad múlik, hogy amin nem lehet változtatni, annak felfedezed-e a saját előnyeit és élsz vele, vagy csak a szomszéd gyepét bámulod, mert mennyivel zöldebb és mennyivel jobb lehet ott lenni.

Hidd el, okosnak lenni sem móka és kacagás. Egyszerűen más. De szorgalommal a lusta okosakhoz simán felérhetsz, ha nem is születtél zseninek.

2015. máj. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Pedig leírtad, a belső problémákat, vívódásokat mások sem fogalmazzák meg könnyebben vagy jobban..


Akiket okosnak tartunk, sík hülyék is lehetnek. De nem ez a lényeg, hanem hogy az 'okosságot' úgyis elpazarolják. Mondjuk egy egyetemen.


Ha valaki okos (""okos"") akkor például tanulékony. Sok baromságot taníttatnak velünk, ami legtöbbünk világképét teljesen betegesen, destruktívan átformálja, a végén csak beképzeltek és okoskodók leszünk, de a világról keveset tudnunk. Viszont hisszük, hogy tudunk, tehát teljes sötétségben élünk. Ez a legtöbb 'okos' ember sorsa, ha képezteti magát. Vallásos fanatikusok lesznek, gépek egy olajozott rendszerben. Gyakorlatilag sötétek.


Boldogság? Nem jön az okossággal vagy a képzettséggel.

Pénz? Nem az okossággal vagy a képzettséggel jön, jó esetben azért lehet jobban keresni képzetten.. mondjuk külföldön, néhány szakmában itthon is. De alap szakmákkal is lehet jól keresni, ha jó a szakma. Nem ész, okosság, intelligencia kérdése. Rátermettség, jó szakmaválasztás, dolgosság, becsületesség vagy éppen becstelenség kérdése, szerintem.


Összességében nem tudok azonosulni az elképzeléseddel, én okosnak tartom magam, és nagyon jól tudom, hogy a hajamra kenhetem az egészet. Tehát felszínes, lényegtelen dolognak gondolom, amivel semmire sem megyek. Most fogok mérnökként diplomázni. És? Ha orvosnak tanultam volna- És?


Kár emiatt aggóni.

2015. máj. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A másik a dolgokba való belemélyedés, egy adott szakterületen a dolgok töviről-hegyire átrágása, megtanulása. Ez sem ördöngösség.


Ez az ami nem megy! Az eltárolás.

Magához a tanuláshoz vagyok buta. Lustának lenni csak egy dolog. De megjegyezni azt a sok mindent ,az nem megy.

2015. máj. 13. 16:00
 5/9 anonim ***** válasza:
49%

Úgyis csak baromságokat jegyzünk meg, a tanulás nagyrészt hazugságok, tévhitek elsajátítása. Legyen ez biológiai vagy más tudományterület ismerete, filozófia, vallás.. kamu kamu hátán.


Igazából el lehetne tekinteni az egésztől, nincs sok értelmük, csak annyi hogy nagyképűen el lehet mondani: én ezt tudom, valami xy egyetemen erről a tudásról diplomát szereztem, sok senki elismeri a tudásomat.. látszat :)


Továbbra sem ezen múlik a boldogság, külső vagy belső gazdagság.. de persze lehet hogy tévedek.

2015. máj. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Pont tanulékony nem vagyok.Rátermett sem, de sajnos becstelen sem. :-(


Nekem az az okos aki egy jó egyetemet el tud végezni.

Ahhoz ész kell.


És aki okos nagyobb valószínűséggel fog több pénzt is szerezni.

2015. máj. 13. 16:05
 7/9 anonim ***** válasza:

Gondolsz most a hihetetlenül primitív orvosokra, akik mondjuk 130-at keresnek kezdőként?


Mert szerintem ők kemény egyetemet végeznek el, de buták mint a föld, a fizetésük meg magáért beszél.


No persze van ellenpélda is, jól is lehet keresni egyetemi végzettséggel és nem gondolom, hogy automatikusan hülye lesz aki egyetemet végez. De hogy a boldogságra, boldogulásra szinte csak jobb utak vannak, főleg belső utak tehát nem kötődnek oktatási intézményekhez, ebben biztos vagyok. Így államvizsga előtt erre is rájöttem.

2015. máj. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha csak azt vagy képes meglátni, amid nincs, akkor sosem leszel boldog. Tényleg mindenkibe bele lehet kötni bármilyen alapon, mindenkinek vannak hiányosságai. A boldogság nem azon múlik, hogy mi hiányzik az életedből, hanem hogy tudod-e értékelni azt amid van. Nem attól lesz boldogtalan az életed, hogy buta vagy, hanem attól, hogy azt hajtogatod magadnak, hogy az vagy és ez milyen rossz. Mindenki lehet boldog, nemtől, fajtól, kortól, személyiségtől, adottságoktól függetlenül. Csak rajtunk múlik. És ez sokszor kőkemény lelki munkát jelent, mert önmagunkat elfogadni és értékelni nem egyszerű, de talán az egyetlen út a tényleges teljes boldogsághoz.
2015. máj. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Miért nem csinálsz meg valami szakmát? A fodrászok például sokat kereshetnek.


Milyen tanuló voltál?

Mennyit olvasol?

Mit nézel tévében? Valóságshow-t, vagy dokumentumfilmeket??


Ezek a dolgok rajtad múlnak, és nem annak, hogy milyen adottságokkal születtél.


Az egyetemistákat pedig nem kell isteníteni, rengeteg idióta van köztük – mondom ezt egyetemistaként!

2015. jún. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!