Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon kellene a segítség,...

Nagyon kellene a segítség, nehezen nyelek?

Figyelt kérdés

Még tavaly augusztusban lett felrakva állando fogszabi,kezdetben voltak vele nehézségeim,főleg hogy fájt a rágás,persze ez ilyekor természetes,de én azért probáltam szilárdat enni;rántott hús,stb.hogy minél hamarabb megszokom gondoltam annál jobb. Fokozatosan kezdődtek nyelési nehézségeim,majd kb.2 hónap után kaptam gondolom a rossz szájhigénia miatt,egy torok gyulladást,ami lement a tüdőmre.Antibiotikum,stb.lényeg a lényeg,meggyógyultam,viszont azalatt a 2 hét alatt alig tudtam enni,lefogytam 7 kilot,ami az én alkatomnál nem tul jó.Ezek után még nehezebben tudtam nyelni,szinte csak pépes ételt,amit vizzel nagy nehezen ,néha félre nyelve tudtam csak bevinni.Ami az érdekes,hogy alvás után valahogy birtam enni rendesen,de aztán valahogy megint visszsajőtt ez a fajta ,,mentális blokk,,még hogyha a torkom nemis fájt. Probáltam [probálok] küzdeni,meggyőzni magam hogy nyeljek,borzaszto fáraszto,csak arra kell h koncentráljak kulonben nemmerem lenyelni a falatot.Nem akartam nyavajogni,a fogorvos aztmondta rendbe jon,és már régota akartam fogszabit,szoval nem akartam levenni,de most 7 honap után ugydontottem nemakarok tovább szenvedni és levetettem,picit jobblett,de még mindig van bennem valami ami leblokkol hogy rendesen nyeljek,társaságba már nemis merek enni,mert félek hogy félre nyelek és visszakopom az ételt,mint régen...Gégészeten voltam aztmondják semmi baja a torkomnak,jol lecsesztek érte hogy viccelek veluk,lassan már ongyilkosságot fontolgatom senki nem vesz komolyan,borzaszto ez az egész,ha valaki tud segiteni,hogy hova fordulhatnék azt nagyon megkoszonném,mert már nagyon nembirom...

egy reménytelen 18/f ?



#evés #nyelési nehézség #mentális blokk
2015. máj. 8. 17:01
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Mivel géészeten azt mondták, hogy nincs gond, így arra gondolok, hogy ez pszichés alapon van nálad, szerintem pszichológust keess fel.
2015. máj. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ahhoz tudnám hasonlitani,mintha elfelejtettem volna hogykell rendesen nyelni ,fogalmam sincs miez
2015. máj. 8. 17:27
 3/8 anonim ***** válasza:
40%
Én is éreztem ezt fogszabályzóval, tényleg borzasztó. Az, higy mitől alakult ki, kérdés, de én ís valószínűnek tartkm, hogy inkább pszichés eredetű. Kerületi családsegìtőben általában szokott lenni pszichológus, vele beszélgethetnél.
2015. máj. 9. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szorongásoldó lehet segíthet: Citalopram (20 mg). Nekem segített a szorongásomon, pszichoszomatikus tüneteimen. 2-3 hét hozzászokási idő, utána fejti ki hatását. Öngyilkosséági gondolatok esetén nem jó, felerősítheti negatív gondolkodást, erre tudatosan oda kell figyelni! Próbáld ki, mint hogy évekre megkeserítse még az életed!

Emellett rendszeres sport, futás (pl. 30 perc kocogás) is stresszoldó, szerotonint termel, javítani fogja a közérzeted.

2015. máj. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok zakkant :D nemkell pszihologus,semmmi szorongás csokkento,tudnék rola ha olyanom lenne. Nem lehet hogy a régenfájdalmas rágás vaalahogy kapcsolodott idegi alapon? Mert alapbol automatizált az evés de nekem mindig olyan mintha kulon akarattal kellene ,és nemtudom hogykell,...ezt igy nehéz kifejezni,nemtudom valami logopédus vagy ilesymi segitene szerintetek?
2015. máj. 14. 15:55
 6/8 anonim válasza:

Ez a dolog szerintem lelki. Es az nem volt szep h azt irtad nem vagy zakkant. Akkor tobb szaz ezer ember zakkant, akinek szorongasos es stb. problemai vannak?

Es ez szorongas, az okozza. Mi az amit nem tudsz lenyelni? Amibol eleg volt? Ami tul sok?

2015. jún. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

elnézésért esedezem.Ugy értettem hogy nemhiszem hogy olyan dolog lenne,mert amugyis eddig nemvolt ilyen bajom csakmikor feltették a fogszabit.

Voltam kineziologusnál,de eddig nemsok javulást hozott

A másik amit észrevettem hogy már alvás utánse tér vissza a régi ,,evés,, ugylátszik megszoktam ?

most arra gyanakszom idegrendszeri probléma lehet de már nagyon kész vagyok..nem jo ez igy nagyon nem.

2015. júl. 7. 17:14
 8/8 anonim válasza:
40%
Szia! Nekem is kb ez a problemam mar tobb mint 9eve , nagyon ra koncentralok a nyelesre es nem merek nyelni nagyon pepesre ragom a kajat is sokszor nem lakok jol, egy banant is pl 5-8 percig eszek, 2007 ben felre nyeltem egy cseresznyet es akkortol kezdve ez van velem , az az erdekes,hogy egy ido utan tudok rendesen nyelni es gyorsan marmint pl par honap elteltevel de mintha mindig vissza terne, alvas utan nekem is jo egy darabig de a nap vegere mar nagyon durva :( 24/F es ott van azis hogy etgy vekony ember vagyok es tomegelni szeretnek es elis kezdtem 3 honapja es mikor elkezdtem meg tudtam sokat gyorsan enni meg nem nagy gondal de mostanra megint kijott ez a valami es tuti hogy pszihes dolog vagy nem tudom de legalabb tudom h te is at eled azt amit en mert ez nagyon kihat az eletemre, ha azota sikerult javulnod valahogy akk kerlek ird mar le, koszi elore is
2016. dec. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!