Kinek szabad pszichés betegségeket gyógyítani?
Figyelt kérdés
Egyszerű magán pszichológushoz jártam fél éven keresztül, elvileg kognitív terápiát alkalmazott.
Utánaolvastam, és úgy látom, hogy aki nem klinikai pszichológus, nem pszichoterapeuta annak nem szabad tartania terápiát pszichés betegek számára. Így van?
2015. márc. 13. 09:16
1/18 anonim válasza:
A pszichologus nem orvos, így gyógyítani se tud. A pszichichologus tulajdonképpen a barátot pótolja, akivel mindent megoszthtsz. Tanácsot sosem ad, csak ra világít a problémára. Ha te pszichés beteg vagy, akkor pszichiáterre van szükséged. Ő gyógyszeres kezelessel gyógyít, mellé pszichoterapiat alkalmaz.
2/18 A kérdező kommentje:
Ne beszéljél hülyeségeket.
Pszichés betegség(pánikbetegség, szociális fóbia) nem gyógyítható gyógyszerrel, de terapeuta segíthet.
2015. márc. 13. 09:51
3/18 anonim válasza:
Bárkinek szabad (ami az eredményességet jelenti), hirdetni magát csak az hirdetheti, akinek erre engedélye van. Előző válaszoló nagyon jól írta, a pszichológus a barátot pótolja, de legalább is azt az embert jelenti, aki előtt megnyílik a "beteg". Sajnos az emberek jelentős része elhárítja magától a pszichés betegséget is és úgy áll hozzá, mintha annak kialakulásában és fennállásában őneki magának semmi szerepe nem lenne és inkább mástól várja a megoldást, mintha kizárólagosan pénzért meglehetne fizetni a gyógyulást. Olyan ez, mint a magántanár, hiába tesz meg mindent, ha a tanuló nem tanul, nem gondolkodik, nem hajlandó erőfeszítést tenni, akkor a tanár tehetetlen.
4/18 anonim válasza:
Igazad van. Miért is tetted fel a kérdést diplomás psziciaterkent? Nyilván mint szakember, tisztában vagy vele, hogy a pszichés betegség és zavar között különbség van, nem is kicsi. A betegséget önálló pszichoterapiaval az életben nem hozza rendbe senki, csak és kizárólag gyógyszeres kezelessel együtt. Miután te mindent tudsz, felesleges volt a kérdést feltenni , én meg nem fárasztom magam a további valaszadassal
5/18 A kérdező kommentje:
A szociális fóbia zavar vagy betegség?
2015. márc. 13. 10:16
6/18 anonim válasza:
Így nem lehet kijelenteni, hogy melyik. Ha pl nem akarok bulizni menni, mert nem élvezem, hogy sokan vannak körülöttem, az zavar. Ha viszont fizikai tüneteket okoz, vagy eltulzott, az már betegség.
7/18 A kérdező kommentje:
A pszichológus akkor miért vállalt el?
Mindenképpen gyógyszer kell? Az meggyógyít?
2015. márc. 13. 10:23
8/18 anonim válasza:
Komolyan kérdezed, hogy miért vállalt el? Nyilván nem ingyen kezelt.... A gyógyszer sem fog meggyogyitani. Terápiával együtt alkalmazva segíthet. Pl vegyünk egy súlyos agorafobias beteget, aki ki se mer lépni a lakasbol. Csak terápiával a büdös életben nem lesz képes kimozdulni. Kell neki egy nyugtató, vagy szorongascsokkento és a terápiás szakember, aki először arra próbálja meg ra venni, hogy lépje át a küszöböt. Gyógyszer és terápia mellett a beteg eljuthat oda, hogy nagyobb távolságokat is megtegyen. Ha ez már gond nélkül megy, akkor csökkentik, végül akár le is allithatjak a gyogyszerezest. Önmagában egy tabletta nem vesz rá senkit, hogy kimenjen -hogy a példánál maradjak - de a terapeuta kevés hozzá, hogy egy nagyon erős fobiat feloldjon.
9/18 anonim válasza:
#8
Kognitív, vagy hasonló beszélgetős "terápia" estében igazad lehet, de mélylélektani (pl.: integratív) terápiával 4 - 5 kezeléssel a legsúlyosabb fóbiák is (kivéve szociális fóbia) meggyógyulnak.
10/18 A kérdező kommentje:
Miért pont a szociális fóbia nem?
2015. márc. 13. 11:22
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!