Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet koncentrációs zavar?

Ez lehet koncentrációs zavar?

Figyelt kérdés

Nagyon rövid ideig tudok egy dologra koncentrálni, pár perc és elkalandozok, nem tud lekötni semmi sem. Nehezen tanulok, mert nem tudok odafigyelni. Egy könyvet sem tudok rendesen elolvasni, mert mire végigolvasok egy oldalt, elfelejtem hogy mit is olvastam, mert közben megint elszálltak a gondolataim.

Itthon egyszerre több dologba is belekezdek, nem tudok valamit egyből végigcsinálni, muszáj otthagyni hogy másba kezdjek.


2015. márc. 8. 19:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem olvass utánna a figyelemzavarnak.
2015. márc. 10. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Velem is ez van....annyi az egész h logikusan gondolkodsz és, hogy ezért ilyen dolgok nem tudnak lekötni én pl ha képleteket kell megtanulni vagy hasonló akkor végem van mindig 1-es...mert egyszeűen leülök és nem tudok arra koncentrálni mindig máson jár az agyam...sajnos ez ellen nem tudsz semmit se csinálni...én sem értettem h miért van ez így aztán elkerültem egy magántanárhoz és ő elmagyarázta nekem hogy lehtne egy picit is könnyebbé tenni azt h tanulhassak...
2015. márc. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Másokon is segített már az, hogy behatárolod az időt amit olyan dologra vagy tárgyra akarsz fordítani, ami nem érdekel.

1 ora helyett csak 15 percet.Az információ feldolgozáshoz idő kell az agynak. És ha ezt egy olyan gát is akadályozza mint a "nem érdekel" akkor marad a "kiskanállal egyél" taktika :)


II. A fejed teli van a befejezetlen dolgokkal.

Ezeket le kell zárnod valahogy.

Taktika: sulypontozd a feladatokat pl: 1-5 ig!

mondjuk ha most nincs kedved egy ötös nehézségü dologhoz/pl: kötelező olvasmány/ akkor csinálj meg egy 3-asat. addig legalább halad az is..ürül a lista, ürül a fej..tisztul a gondolatvitel.

Fontos hogy egyszerre csak egy dolgot csinalj..még ha rövid ideig is. Figyeld csak meg haladni fogsz és még jol is fog esni.(mert "ez is meg van") :)

2015. ápr. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Támogasd meg magad egy kis citromfű teával. Vagy bármi természetes dologgal ami kicsit "lassitja" az agyműködést.

NEM butító dologra gondoltam. a gyógyteák segítenek összetetten gondolkodni, javul az ingerület átvitel a fejedben és szerte szét a többi sejtedben.

2015. ápr. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Ami talán a legfontosabb..értelmet adni annak amit csinálsz.

Nekem annak idején a deriválás nem ment sehogy sem.Addig amig egy korrepetáló tanár azt nem mondta, hogy pl: űrhajók röppályának, landolásának számításához is használható.

Na meg lett az értelme, megvan a helye a fejben, az űrhajós polcon.

Onnantol kezdve nem zaklat ez a probléma. Adtam teret másnak.

2015. ápr. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Néha nyomd be a "PAUSE" gombot csak kettő percre.Szem becsuk, nincs gondolat, vizszintes EKG vonal :)

Rendeződnek a gondolatok a fejedben.Meghálálja az agyad a pihenőt.


Példa:

Kép--- Zugog az eső , már a kanális nem győzi elnyelni a hömpölygő vizet.Már visszafolyik a szennyvíz is.

"PAUSE"

Eső eláll..

A viz pedig lassan megtalálja a helyét..

Eltünik a kanálisban

elfolyik a viztisztitoig

ott a mocsok letapad

a szűrt víz vissza a folyóba.

Rend van..

"PLAY"

Tovább esik az eső..

Volt ideje lefolyni,rendeződni :)

Megszünt a káosz..ennyi.

2015. ápr. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!