Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi okozhatja azt, hogy elfelej...

Mi okozhatja azt, hogy elfelejtek számolni?

Figyelt kérdés

Régen még logikai matekra is jártam(az mehetett, aki jó valt matematikában), mostanában pedig vagy nagyon lassan számolok(egyszerű összeadás, kivonás), vagy egyáltalán nem tudok gondolkodni, ennek hatására idegességemben összekeverem, és rosszul számolom ki. Nem tudom miért lehet ez. Mi okozhatja ezt? De nem csak számolni felejtek el, hanem sok mindent: régebbi barátaim nevét, régen megtörtént eseményekre annyira nem emlékszek, hogy teljes őszinteséggel képes vagyok letagadni, hogy megtörtént volna, épp amit mondanak. Nem emlékszem arra sem, már fél óra után, ha valakivel megbeszélek valamit.

Annyira rossz, valahogy változtatni kellene rajta, orvos segitsége nélkül. Még csak 21 éves vagyok.

Válaszukat előre is köszönöm.


2008. aug. 11. 16:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Rögtön az Altzheimer-kór ugrott be, de aztán olvastam az életkorodat. Sürgősen menj el egy neurológushoz, feltétlenül!
2008. aug. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Olvastam az Alzheimer kórról. A számolási képtelenség a 3. fázisban jelentkezik. Előtte ilyenek vannak, mint névvfelejtés, emlékezethanyatlás, Időbeli, térbeli jó tájékozódó képesség elvesztése,személyiségváltozás (szociális visszahúzódás, érdektelenné válás). Bár a számolási készség romlására külön felhívják a figyelmet, hogy tünet lehet. Ritkán fiatalokat is érinthet.


DE. Azért nem kell berezelned, mert ezek szerint lehet, hogy nekem is Alzheimerem van? Hónapok óta képtelen vagyok normálisan olvasni, koncentrálni bármire... Szerintem lehet, hogy te is csak egyszerűen ki vagy fáradva szellemileg, és így védekezik az agyad. Én a Memolife nevű szertől sokkal jobban érzem magam. :)


De azért nem ártana, ha kikérnéd egy orvos véleményét!

2008. aug. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Engem 10. osztályban felmentettek matek alól, mert nagyon nem ment. A számokkal valahogy sehogy sem álltam. Elküldtek egy vizsgálatra, amit gyógypedagógus végez. Ott kiderült, hogy dsycalculia-s vagyok. Magyarul, számolási zavar. Nem hallottál még róla? Emellett én is felejtek el dolgokat, nem tudom, hogy ezért lehet-e. Bár, ha te régen jó voltál matekból,akkor nem valószínű, hogy nálad is ez van,mert nálam mindig problémát okozott.
2008. aug. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3. válaszadónak: igen, hallottam már róla, sajnállak emiatt, nagyon rossz lehet neked.

Orvoshoz nem mehetek, mert már több éve nincs betegkönyvem, pénzem meg nincs rá.

Néha annyira tudatlannak érzem magam.

2008. aug. 11. 18:30
 5/8 anonim válasza:
Tavaly tiedikben rám is azt mondta a matek tanár, hogy dyscalculiás vagyok, mert nem ment a matek. Fel akart mentetni, de én ezt nem akartam, ezért elmentem egy pszichológushoz, aki kinevette ezt a hülyeséget, mert ha valóban ez a probléma álna fenn az már álltalános iskola első osztályában kiderült volna. Szerintem nálad komolyabb a probléma, mindenképpen kersess fel egy orvost, és próbáld egy kicsit erőltetni. Fejts keresztrejtvényt, számolj, akkor is ha nehezen megy és igyál sok vizet. A lényeg, hogy minnél hamarabb menj orvoshoz, mert ha nagyon komoly a probléma akkor jobb időben észre venni, hogy lehessen rajta segíteni.
2008. aug. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Micsodád nincs? Tb kártyád? Kb. 2000 Ft-ba került újracsináltatni. Ennyit azért megér.
2008. aug. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó hozzászóló, nem a TB kártya fedezi az ellátást, hanem a mögötte meghúzódó befizetett összeg, amit havonta vonnak le a fizetésből. Hiába van TB számod, és hozzá kártyád, ha bepötyögik a számítógépbe a számát, és kidobja hogy nem fizet egy kanyit sem, akkor neki kell fizetnie az ellátásért, utólag kiszámlázzák! Mit gondolsz, a rendes adófizető fogja eltartani a sok léhűtőt? Te rendesen fizeted a járulékaidat? hmmm?
2008. aug. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálam is vannak ilyenek. Pont a napokban mondtam egyik ismerősömnek ezeket a tüneteket. Én 29 éves vagyok. De nekem is eszembe jutottak ilyen kórok. Ilyesztő vagyok néha magam számára is. Lehet hogy én is fáradt vagyok, de nem biztos. Sajnos pénzem nekem sincs kivizsgáltatni magam, nem keresek annyit. Meg hát a munkahelyről sem hiányozhatok. Mondjuk míg a munkahelyen valamennyire megállom a helyem addig talán még nincs annyira nagy gond, remélem. De a munkahelyen is észreveszem, hogy belassulok, nem tudok koncentrálni, alig haladok azzal amit csinálok. Este mikor lefekszem zúg a fejem, bár nem is inkább zúgás, inkább mint mikor cseng a fülünk. Úgy érzem az egész fejemben. Ideges vagyok, itthon, minden vacakért kiabálok, nem kicsit. A gyerekemhez sincs türelmem. Sokszor csak úgy vagyok itthon. Lehet van benne egy kis depresszió is, nem tudom. De hogy a fejemmel valami nem stimmel az biztos.
2012. jún. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!