Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon rosszul érzem magam,...

Nagyon rosszul érzem magam, de nem merem felhívni a pszichiátriai gondozót hogy időpontot kérjek. Hogy vegyem rá magam?

Figyelt kérdés
Nagyon szorongok.
2014. szept. 5. 11:49
 1/4 Dóra Emília válasza:
46%

Szia!

Az én javaslatom nem az, hogy hívd fel őket - főleg, ha nem mered.

A szorongásra sok egyszerű (és olcsó) megoldás van: sétálsz egy nagyot, nem olvasol újságot pár napig, nem hallgatod a rossz híreket sem a TV-ből, sem a szomszédtól.

Vagy eszel egy jót, és alszol rá egyet.

Biztosan volt valamilyen hobbid korábban: szánj rá mindennap legalább félórát, (vagy akár kettőt), és meglátod, változik-e valami.

Persze ha valami megfogható ijesztő dolog van az életedben, akkor lehet, hogy más tennivalód is akad.

De próbáld ki bármelyiket.

Ó, még egy: csinálj valami hasznosat. Munka, kertészkedés, akármi. Vagy csak etesd meg a madarakat a parkban.

Ha többet írnál, könnyebb lenne tanácsot adnom... Várom a visszajelzésed!

2014. szept. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát igazából a problémám nem csak szorongás (bár elég nagy mértékben az), most konkrétan attól félek és szorongok, hogy telefonáljak.

Amúgy szoktam sétálni, újságot nem olvasok, pláne rossz híreket, nem is érdekelnek.

Hobbim nincs, viszont szerintem PTSD-m van és jelen pillanatban az egész életemet és saját magamat kiakasztónak és kibírhatatlannak érzem.

Igazából nagyon-nagyon sokrétű ez a probléma. Itt gépelnék holnap reggelig, ha mindet leírnám.

2014. szept. 5. 12:06
 3/4 Dóra Emília válasza:
PTSD? Akkor nagyon rossz lehet neked. Sajnálom.
2014. szept. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Menj oda személyesen, és kérj ott időpontot. Én is félek telefonálni, csak akkor veszem rá magam, ha úgy érzem abban a pillanatban, hogy már minden mindegy. Egyébként mindenhova személyesen járok időpontért, a személyes kontakttól nem félek, csak a telefontól idegenkedem.
2014. szept. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!