Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van valami kimutatás/statiszti...

Van valami kimutatás/statisztika arról, hogy melyik mentális betegségben szenvedők közt a legmagasabb a közveszélyesség?

Figyelt kérdés
vagy inkább úgy tenném fel a kérdést, hogy van-e olyan kutatás, ami megmutatja, hogy mentális betegségenként, milyen arányban fordult elő közveszélyes cselekedet, mondjuk úgy megőrült, vagy bekattant, hogy mások ellen ártott? pl mint most a combinos gyilkosság.

2014. aug. 3. 21:26
 1/4 anonim ***** válasza:
A legtöbb mentálisan beteg emberből, akik mondjuk gyerekkorukban rossz környezeti hatásoknak voltak kitéve, nem lesz hirtelen gyilkos. Ez inkább azokra jellemző, akik (ismeretlen, túl nagy mennyiségű, kétes eredetű) drogot fogyasztottak. Természetesen drog fogyasztásából is kialakulhat mentális zavar, leggyakrabban depresszió, skizofrénia.
2014. aug. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyértelműen a pszichopatáknál. Manapság mindhárom fogalom ugyanazt jelenti: pszichopata, szociopata, antiszociális.

Nem éreznek félelmet, bűntudatot, empátiát, szorongást stb., és nem törődnek a tetteik következményeivel. Főleg a félelem hiánya és a következményekkel való nemtörődömség teszi őket közveszélyessé, antiszociálissá, azaz társadalom-ellenessé.

2014. aug. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Hát az egyik leggyakoribb mentális betegség az antiszociális személyiségzavar,és ez lehet a legveszélyesebb is.Az érzelemmentesség és az empátia teljes hiánya a betegségben szenvedők közül sokat bűnözésre sarkall.Ezen az sem segít hogy jó ha a betegek fele kap valami kezelést vagy segítséget.

De a legveszélyesebbek közülük is azok akiknek vannak érzelmeik de az empátia hiányzik.Ezek erőszakos és kegyetlen emberek,egy pillanat alatt dühbe jönnek,nem figyelnek senki testi épségére a sajátjukon kívül.

Többségük kínozza az állatokat gyerekként,később ez átvetülhet a kapcsolataira is,mivel nincs meg az a morális gát ami megakadályozhatná őket.

Aztán ott van a bipoláris zavar,a depressziós epizódot követő mániás epizód ritkán,de veszélyes lehet.A mániás szakaszban a beteg általában olyan mintha túladagolta volna a kávét és az energiaitalt,nagyon aktív,élénk,túlságosan is,nem tud egy dologra koncentrálni,de ennek lehet meglepően pozitív hatása is(de csak ha nagyon enyhe a hullámzás)például nagy fokú kreativitás,kiélesedett ösztönök,gyors reflexek,de ez CSAK a legjobb esetben,és sose teljesen pozitív,mivel a beteg gyakran szétszórt,zavarodott és nem tudja mibe fektesse az energiát,nem tud aludni,és ezt követi a depressziós szakasz,és ez az örökös hullámzás megviseli a beteget,ugye ezért Betegség.

Legrosszabb esetben jöhetnek hallucinációk,téveszmék,fokozott,robbanásszerű agresszió,ingerlékenység,mindenminemjó.Semmire se tud oda figyelni,minden bajba belekeveredik,nem lehet vele beszélni,egyrészt azért mert nem lehet érteni amit mond úgy hadar,másrészt mert nem hallgat senkire és megy a mániás feje után.

De egyébként az első válaszolónak igaza van a drogokkal kapcsolatban.

Egy erőszakos múltú drogos/alkoholista nagyobb valószínűséggel ver meg valakit mint egy elmebeteg.

Szóval igen,ha általánosan a közveszélyességet vesszük az első helyen ezek az emberek állnak,többnyire férfiak,16-35 év között.

Ha az adott kérdésre felelünk csak,az én voksom az antiszociális személyiségzavarosokon van.

2014. aug. 5. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

én sok bipolárist ismerek, de egyiknél sem tapasztaltam a mániás időszakban olyan agressziv kitörést, ami következtében mások ellen komoly testi bántalmazásban nyilvánult volna meg az agressziójuk. ezért inkább a skizorfrénekre, vagy az antiszociálisokra voksolnék én is.


Bár ez csak az én tapasztalatom (eléggé otthon vagyok a bipolár világban, mert jó magam is az vagyok) ezért érdekelt volna statisztika. Persze ebben benne van az a lehetőség is, hogy vannak akiket félrediagnodsztizálnak, vagy nem vesznek észre egy másik problémát is a diagnosztizált mellett. de mondom én a bipolár körökben közveszélyességet nem hogy tettekben, de még fenyegetés szintjén sem tapasztaltam se más, se magam részéről. mi inkább magunkat bántjuk, vagy műbalhét csapunk, de testi erőszakig nem igazán jut el a pörgésünk.

2014. aug. 5. 08:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!