Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az gáz ha pszichiáterem...

Hektorr7 kérdése:

Az gáz ha pszichiáterem szerint feketén-fehéren látom a dolgokat? Emellett mondott egy hasonlatot privibe leírom

Figyelt kérdés

2014. júl. 4. 11:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez nem gáz, hanem egy tény megállapítása. Célszerü megpróbálni ezen túllépni, mert nem életképes látásmód.


Ha gondolod, megírhatod privátban amit mondott.

2014. júl. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
de nem értem hogy ez mit jelent mert én szerintem normálisan gondolkodok mindenről
2014. júl. 4. 12:10
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A gond hogy nem minden igen vagy nem, hanem nagyon sokszor árnyalatok vannak.


Kicsit jó, kicsit rosz egyidőben.


Pl. ha azt kéred hogy adja oda az 5-ös csavarhúzót, de mert enm tudja (asszony, gyerek, akárki) ezért az eégsz ládát odahozza, akkor erre TE kiakadsz. Holott örülhetnél is, mert onnan már csak ki kell venni, és öt perc múlva úgyis kell belőle más is.


VAGY te magadnak eldöntötted hogy ami kék az gusztustalan. Innentől kezdve meggyőzhetetlen vagy arról, hogy a kék egyeseknek igenis tetszik.


De nem v'ok pszichológus, szóval a példákat csak az ujjamból szoptam a józan észre alapozva.

2014. júl. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Így első ránézésre azt jelenti, hogy sarkítasz. És ez csak ténymegállapítás volt.

De a konkrétumok nélkül nehéz választ adni.

Konkrétumokból már van kiindulópont.


Egy viszont biztos. Mindenkinek vannak csak fehér és fekete napjai. De a realitás ettől sokkal árnyaltabb.

Ez függ az illető közérzetétől és az adott nap konfliktusaitól is.

Vagy csak egyszerűen, hogy milyen lábbal keltél. :)

2014. júl. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem is ezt mondta az egyik pszichologus es erre jott hogy szemelyiseg zavaroa vagyok. Az a furcsa hogy en sanditom az arnyalatokat ugy erzem az eletemben meg sincs csak fekete es feher. A pelda amit az elottem kettovel szolo hozott fel az szerintem rem rossz pelda de kapisgal a jo fele.
2014. júl. 7. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
milyen személyiség azavrosnak mondott téged a pszichológusod?
2014. júl. 8. 00:33
 7/7 anonim ***** válasza:
3 alkalom utan mondta ezt es azt mondta hogy kifejti bovebben ha befekszek a thalassa hazba bpre. De nem vagyok pesti igy nem mentem bele. Plusz a pszichiater azt mondta hogy hulyeseg. Nem tudom.
2014. júl. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!