Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek az ellene, hogy...

Mit tegyek az ellene, hogy piszkálnak, amiért otthagytam a pszichiátert?

Figyelt kérdés

rövid ideig jártam pszichiáterhez, rámdobott többféle diagnózist, és gyógyszereket adott (először Cipralex, majd cserélte Zolotfra, Seroquel, Rivotril... ezekből csak a Cipralexet/Zoloftot és a Rivotrilt szedtem be), amiktől nagyobb rémség lett az állapotom mint valaha.

Elegem lett belőle, nem volt hajlandó leállítani a bogyókról ezért otthagytam és magamtól álltam le, jobban lettem.

azóta egy klinikai pszichológushoz járok magán úton, és a kínzó tüneteim 80%-a megszűnt már.

viszont apám és a háziorvosom meg a neurológusom is rágják a fülem, h mekkora rossz ötlet volt, és hogy még mindig pszichiátriai kezelés alatt kellene állnom elvileg és meglesz a böjtje később amiért abbahagytam mert ki fog szivárogni hogy mentális beteg vagyok elvileg...

Mit tegyek, hogy kikecmeregjek ebből az egészből? Ha tudom ezt először, akkor soha nem megyek pszichiátriára...


2014. jún. 14. 23:13
 1/7 anonim válasza:

Tipp: Valami ilyesmit próbálj elmondani nekik:


Kedves édesapám/háziorvosom/neurológusom.


Tudom, hogy aggódsz értem, az egészségemért, és köszönöm, hogy figyelsz rám. A pszichiáter akihez a problémámmal fordultam sajnos nem vált be, kezelésétől csak egyre rosszabbul éreztem magam, így úgy döntöttem, hogy a máshoz, más módszerhez fordulok. Jelenleg már egy klinikai pszichológushoz járok. Egészségemet pedig végre egyre javulónak érzem. Te is talán észrevetted ezen és azon, meg amazon. Ha úgy látnád rajtam, hogy egészségem inkább romlik, akkor annak jelzését szívesen veszem tőled. Az orvosokat pedig titoktartás kötelezi, ha bármi kiszivárognak perbe foghatom őket, másrészről ha úgy adódna, az említett klinikai pszichológus folyamatosan javuló egészségemet igazolni tudja. Döntésemet így kérlek tartasd tiszteletben.

2014. jún. 15. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
"kérlek tartasd tiszteletben" helyesen: "kérlek tartsd tiszteletben"
2014. jún. 15. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%

Tudom, hogy úgysem hiszed el, amit írok: az édesapád, a háziorvosod, a neurológusod látják jól a betegségedet, és valóban tovább kellene járnod a pszichiáteredhez. Kár, hogy nem írtad meg a betegségedet, úgy legalább tapasztalatból tudhatnánk, hogy az abból való kigyógyuláshoz elegendő egy pszichológus segítsége, vagy kizárt.

Az írásod alapján feltételezem, hogy még kiskorú vagy. Az orvos ugyanis nem "rád dobja" a gyógyszert, hanem segíteni akar....te meg büntetésnek veszed. Nagyon gyerekes szemlélet...

2014. jún. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

nevetséges vagy, kedves 2.

édesapám mi a francot kátna jól? alkoholista, egész gyerekkoromban bántott végig (fizikailag is) a testvérével karöltve, vagy minimálbérért robotol vagy munkanélküli. azzal telt az általános iskola és a gimnázium, hogy pl. a parkba kellett menekülnöm tanulni, mert még azt is meg akarta tiltani, hogy egyetemre menjek., s ezeken kívül soha nem is foglalkozott velem


a beteségem amúgy PTSD. amiatt alakult ki, hogy rámggyújtották egy házat, amikor aludtam. az utolsó választásom volt az, hogy kiugrottam az ablakon, emiatt összetörtem magam és kómába estem.

a tüneteim ezek VOLTAK: pánikrohamok, rémálmok, alvászavar (a rémálmok miatt nem mertem aludni), egyéb szorongásos tünetek (pl. émelygés, szorító érzés a torokban), alvási paralízis, folyamatosan betolakodó rémes gondolatok (pl. csomószor arra gondoltam, hogy mi lett volna, ha nem ugrok ki, vagy arra, hogy hogyan reccsenhetett a két lábam, amikor eltörtem őket, ezek mellé meg nem kicsit megtörtem azért is, mert kimaradtam az egyetemről, és megint haza kellett mennem alkesz fészekbe.

ezzel elmentem pszichiáterhez, és ezeket a diagnózisokat kaptam:

1. Nem meghatározott hangulat- (affektív) zavar

2. Nem differenciált szomatoform zavar

3. Post-traumás stressz zavar

4. A személyiség tartós változása katasztrófa átélése után

5. Nem meghatározott depressziós epizód


nos, szerintem még a vak is látja, hogy ezek között ellentmondások, és értelmetlenségek is vannak. meg az is mutatja, hogy mekkora kamu, hogy majdnem minden "nem meghatározott". pedig egy egyszerű ptsd, és minden tünetem ehhez a betegséghez köthető. az meg mióta betegség, hogy változott a személyiségem a baleset óta? ezt meg egyáltalán honnan tudja az orvos? beszélt velem alkalmanként max. 10 percet, és sosem beszéltem a múltról.

ja, meg még annyi, hogy munkaképtelenné akart nyilvánítani, amit nem is értek... semmi oka nem volt rá, főleg, hogy a pszichoterápiára EBBEN AZ ÁLLAPOTBAN kerestem meg a pénzt.

az meg a legeslegnagyobb kérdőjel, hogy mégis mire akart antipszichotikumot adni. csak úgy felírta, annyit mondott, hogy ettől majd nem fogok álmodni. hát szerencse, hogy nem szedtem be.


nos, röviden, hogy az antidepresszáns + Rivo kombótól miket éltem át: megszűntek a pánikrohamaim, de egész nap remegtem, néha hánytam, ment a hasam, ejakulácós/merevedési zavaraim voltak, csengett a fülem, csikorgattam a fogam, kiszáradt a szám, izzadtam, nem bírtam sírni rendesen (volt, hogy nem jött, amikor éreztem, hogy kellett volna, néha meg fuldoklós sírásroham formájában rámtört...), és egész nap öngyilkossági késztetéseim voltak (pedig soha nem volt ilyen sem a gyógyszer előtt, sem pedig utána... szóval 1000%, hogy az okozta). ezeket elmondtam az orvosnak, váltottunk 1x bogyót, de nem lett jobb, és akkor már adagot akart emelni.

akkor lett elegem, és nem mentem többé hozzá, a gyógyszert meg magamtól tettem le.

már ettől sokkal jobban voltam, az alapbetegség egy simogatás ahhoz képest, ami a bogyók mellett volt. végre megint funkcionáltam minden téren (tudtam sírni rendesen, és szeretkezni is), és nem akartam magam megölni. és igen, dolgozni is képes voltam, mert ÖSSZESZEDTEM MAGAM, ezt a készséget meg a pszichiáter elvette volna tőlem azzal, hogy gyakorlatilag "rokkantnak" nyilvánít.


az pedig TÉNY, hogy a pszichológus sikerrel jár. nincs pánikrohamom, sem rémálmom már, nagyon keveset szorongok, élvezhető az életem, csak még sokáig kell hozzá járnom. ősszel már vissza is mehetek az egyetemre.


na, szeretnél még papolni nekem arról, hogy szedjem a gyógyszereket?

hihetetlen, hogy leírom, hogy gyógyulok pszichoterápiával, és vissza akar vki ahhoz irányítani, ami megnyomorít... elkeserítő.

2014. jún. 15. 14:32
 5/7 anonim ***** válasza:
Kívánok neked mihamarább gyógyulást, a magad módján. Viszont másokat engedjél gyógyulni a saját módszerük szerint. Ne hidd, hogy csak a te általad választott módszer az egyedüli. Vannak egyszerűbb esetek is, mint a tied.
2014. jún. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

az én véleményem az, hogy tartsuk legalább a sorrended, nekem mindenképp tanulságos volt az esetem.

1. meg kell próbálni megoldani magadtól a problémát.

2. ha nem megy, akkor keresni kell egy jó pszichológusot

3. ha ez sem megy, akkor lehet próbálkozni alternatív, ártatlan szerekkel

4. ha semmi sem segít és 100%-osan kegyetlen, élehetetlen már az élet, akkor kell pszichiáterhez fordulni

5. mérlegelje az ember, hogy az alapbetegség-e a rosszabb, vagy a gyógyszerek mellékhatásai.

én komolyan az alapbetegséget választanám, pedig még olyan is volt, hogy alvási paralízisem volt lidérccel...

2014. jún. 15. 20:16
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt a klinikai pszichológust kéne megkérdezni, mit javasol, kell-e pszichiáter.
2014. aug. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!