Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline személyiségzavart...

Hektorr7 kérdése:

Borderline személyiségzavart állapított meg pszichiáter újonnan. Hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

Most huszonkét éves vagyok. 7 éve szenvedek anorexiában, volt már kevert-szorongásos depresszióm, szomatoform zavarok, önsértések (ököllel falba szoktam ütni, megsebzem a lábam, megégettem magam jópárszor cigivel)


Káosz az életem tele hullámvölgyekkel, futó kapcsolatok tömege nőkkel, férfiakkal. Viszont a tanulás jól megy 3 szakot viszek egyszerre.

Nincs hobbim, mindig unatkozok nem tudom mit kellene csinálnom csak a tanulással tudom lekötni magam és alkohollal gyógyszerekkel.

Néha még filmeket nézek meg sorozatokat és ennyi. Hiányzik egy társ aki nagyon szeretne mert én nem tudom magamat!



#Borderline #szeméylsiégzaavr
2014. máj. 6. 19:24
 1/10 anonim ***** válasza:
26%
Legyél politikus, sokan vannak köztük hasonlóak, úgy látszik ott gyülekeznek.
2014. máj. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Például melyik politikusok ilyen személyiségzavarosok szerinted?

Nem tudom hogyan kell politikusnak lenni viszont az biztos hogy képes vagyok kiválóan manipulálni bárkit is! Pszichiáterem és közeli ismerőseim szerint is!!!

2014. máj. 6. 20:13
 3/10 anonim ***** válasza:
14%
Te sehogyan sem. Az a pszichiáter dolga. A tiéd az elviselés (bár téged elviselni nehezebb a környezetednek, mint magadat magadnak).
2014. máj. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hogy ha szeretnéd tudni milyen is ezzel együtt élni nyugodtan írhatsz elmesélem az egész életemet is.

De úgy értve hogy én hogyan tudnék úrrá lenni ezen a betegségen? Igen nagyon sok ember elhagyott engem de nem a betegségem miatt hanem mert rossz haverokkal, ismerősökkel voltam körülvéve. Ebben sajnos mindig peches voltam. viszont utolsó te nagyon kedves vagy hogy írtál :)

2014. máj. 6. 20:27
 5/10 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen. :)
2014. máj. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azt javaslom, ne kezdj kapcsolatba addig, amíg rendben nem vagy. Azt a szeretetet, amire te vágysz, nem tudja megadni más, és ha megadná, te fogod eltaszítani magadtól (ez tapasztalat, több borderline-t ismerek). Egy hosszú terápiával ezen felül lehet emelkedni, de bele kell engedned magad a terápiába. Segítséggel tudod megoldani. Ha budapesti vagy, tudok ajánlani nagyon jó (és nem drága) pszichoterapeutát, aki kimondottan jól ismeri és remekül tudja kezelni ezt a személyiségzavart. Meg lehet oldani, de ne egy párkapcsolattól várd a megoldást, mert az csak súlyosbítja a helyzetet!
2014. máj. 7. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Utolsó!


Hát már annyi párom volt hogy hihetetlen de így utólag be látom hogy sokakat elüldöztem magam mellől. Állandó jelleggel féltékeny vagyok. Félek attól is hogy nem szeret eléggé. Legutóbbi szerelmem fél év járás után mondta hogy bár nagyon szeret és úgy érzi erős támasza vagyok neki de azt mondta már nem ért engem, belefáradt a sok vitába, veszekedésbe, féltékenységeimbe. Felrótta hogy mindig megkérdeztem szeret e, elege volt az érzelmi zsarolásaimból és hogy nem is tudja igazából milyen is vagyok. Én sem tudom hogy őszinte legyek. Egyszer nagyon jó, szép és okos embernek érzem magam máskor pedig szorongok az emberek előtt, szégyellem hogy ilyen vagyok és bűntudatom van amiatt hogy tönkreteszem mások életét.


Akivel nemrég szakítottam ő mondta hogy én lököm el magamtól őt minden igyekezetemmel. Hiába nem tudom hogy mire is gondolt.

Most egy másik emberrel beszélgetek sőt szombaton megyek is vele moziba aztán majd meglátjuk mi sül ki belőle. Úgy érzem szerelmes vagyok bár nem akarom elkiabálni :)


Mellékesen ma is voltam amúgy pszichiáteremnél és sokat beszélgettünk. Azt mondta hogy fejlődök. Körülbelül három hónapja nem bántottam magam nem vágtam, égettem stb. Alig iszok alkoholt mondjuk amilyen gyógyszereket szedek azokra nem is szabadna, szerintem kezdek egyenesbe jönni. Most olyan időszakom van hogy semmi sem tud felhúzni, felidegesíteni. Csinálom az iskolákat, eljárok ismerősökkel kocsmába, discoba és élvezem az életet! :))


Utolsó még neked pár gondolatot írnék. Járok pszichiáterhez mellette pszichoterápiába is. Nem akarok új pszichológust, nem akarom elölről kezdeni az eddigi életem jellemzését stb. Akihez most járok a világ legtündéribb és legempatikusabb segítője úgy érzem csak ő képes kiszedni a pöcegödörből. lehet akár milyen jó is a terapeuta akit mondasz, meg lehetnek neki díjai is de szerintem emberileg a nyomába se érhet az enyémnek. Erről ennyit!

2014. máj. 7. 16:05
 8/10 anonim ***** válasza:

Az az infó nekem kimaradt, hogy jársz terápiára. :) Az természetes, hogy ha megtaláltátok a közös hullámhosszt, akkor nem érdemes újba kezdeni, hanem ezt a terápiát kell végigcsinálni, ez teljesen egyértelmű! Akkor csak hajrá! :)

Egyébként igen, a borderline zavarra nagyon is jellemző ez a hullámzás, amiről írsz - csak ez a másik fél számára elviselhetetlen. Tudom, volt borderline-nal párkapcsolatom, nem sokáig bírtam...

A terápiában viszont meg tudod tanulni a stabilitást, és akkor másoknak is meg fogod tudni adni! Csak így tovább! :)

(Terapom szerint hosszú idő, de megéri, felül lehet írni a hibás mintázatokat! :) Én másfajta személyiségzavarból, de kijöttem sikeresen, úgyhogy neked is menni fog, ha elkötelezett vagy!)

2014. máj. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a szép, bíztató és kitartásra serkentő szavaidat! :)

Igazán kedves és elfogadó személyiség vált belőled. Büszke lehet a terapeutád a munkájára :))


Megkérdezhetem hogy milyen Szz-ből gyógyultál ki?

Furcsa, dramatikus vagy szorongó klaszter? és azon belül?

2014. máj. 7. 19:31
 10/10 anonim ***** válasza:

Dramatikus, hisztrionikus.

És köszönöm a dicséretet, szerintem is büszke lehet a terapom (is). :)

2014. máj. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!