Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért sírok ilyen gyakran...

Miért sírok ilyen gyakran annak ellenére, hogy nem vagyok szomorú és nincs semmi, ami komolyan bántana?

Figyelt kérdés
Mostanában úgy érzem, szinte beteges a viselkedésem. Sokszor előfordul, hogy akár itt egy-egy kérdés, illetve válaszok olvasása közben sírva fakadok, pedig amit olvasok, nem ad erre különösebb okot. Ma kaptam egy e-mailt a volt igazgatóhelyettesemtől, nem írt semmi végtelenül szívhez szólót, meghatót, a levelében egy helyen megszólított (a nevemen, így: "Kismaris!" - természetesen a Kismaris helyén az én nevem szerepel), amikor ehhez a részhez értem, felzokogtam. Most kinéztem az ablakon, bámultam a hóesést, és megint elsírtam magam. Nem történik velem semmi rossz, ezek a kilengések nem tartanak sokáig, pár percen belül megnyugszom, és minden megy tovább. Nem vagyok terhes, nem menstruálok, így hormonális ok aligha állhat ezek mögött. De az mégiscsak túlzás, hogy az ember egy nap háromszor pityereg a semmin.
2009. dec. 15. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Dokihoz kéne menned. Az ilyen hangulatingadozások elég sok testi lelki betegségre utalhatnak.
2009. dec. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nekem is szoktak lenni ilyen napjaim. mindig azzal vigasztalom magam, hogy majd holnapra kialszom. és tényleg. kb havonta 1-2x rámjönnek ilyen sírós napok...és nekem sem menstruálás előtt/közben mindig.. szóval nem tudom..

16/L

2009. dec. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én pár hónapja vettem észre magamon , hogy rettenetesen érzékeny lettem mindenre. én is elsírom magam mindenen ami azelőtt sosem volt jellemző. én sem vagyok terhes, és nem csak menstruáció előtt vagyok ilyen. én arra gyanakszom ,hogy elkezdtem szedni egy fogamzásgátlót viszont 2 hónap után abba kellett hagynom mert minden bajom volt tőle. na kb azóta vagyok ilyen sírós...lehet felborította a hormonháztartásom. nálad nem lehet ilyesmi oka?
2009. dec. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Lassan egy éve szedek fogamzásgátlót, soha semmi problémám nem volt vele. Ezek a gondok szeptember tájékán kezdődtek, így nem gondolnám, hogy összefüggésben vannak egymással.
2009. dec. 15. 21:59
 5/7 A kérdező kommentje:
Dokihoz nem szeretnék ilyesmivel fordulni, szerintem ez nem olyasmi, amihez orvosi segítség kellene. Leginkább az érdekelne, tapasztalt-e valaki magán hasonlót, és ha megoldódott dolog, hogyan történt. Illetve természetesen ötleteket is szívesen fogadok azt illetően, mi segíthetne, illetve mi okozhatja a gyakori sírást (természetesen nem szakszerű diagnózisra gondolok).
2009. dec. 15. 22:02
 6/7 anonim ***** válasza:

Nyugodtan fordulj ezzel orvoshoz, én is voltam és nem nézett hülyének ez már komoly dolog, nem a semmiért mész hozzá. Ha az orvos nem vesz komolyan akkor benne van a hiba.


Nekem akkor volt ugyanilyen, amikor gyógyszert szedtem ( ideges voltam, stresszes arra szedtem). Tudom milyen rossz, én is mindenen sírtam. Anyukám hozott haza kiflit, én meg elsírtam magam azon, hogy nejlonzacskóba rakta. Aztán bekapcsolta a tv-t én meg "nahát, a híradó megy? *sír*" aztán anyukám felmutatta a kisujját, hogy ezen is sírsz? én meg megint rákezdtem. Vagy egyszerűen felkeltem felöltöztem, leültem kicsit az ágyra kinéztem az ablakon, akartam átgondolni, hogy mit csinálok aznap és elkapott a sírás. Rettenetes, magam is hülyén éreztem magam, mert tényleg minden ok nélkül sírtam.

Nekem ezt a gyógyszer okozta, de lelki gondok is kiválthatják. Lehet a fogamzásgátló is a ludas. Nézetned kellene hormonszintet.

Szerintem ezt egyedül nem fogod tudni megoldani, ha már tartósan áll fenn ( nem pár napja) akkor mindenképp fordulj orvoshoz. Mondd el neki, ahogy a kérdésedben leírtad. Mondd, hogy tudod, hogy nem tűnik nagy dolognak de téged már zavar mert magad is értetlenül állsz a dolog előtt. Nekem azt mondta az orvosom, hogy gyakori probléma és jó, hogy komolyan vettem, többen is fordultak hozzá ilyesmivel. Nyugodtan menj orvoshoz, az a legegyszerűbb megoldás, kapsz segítséget.

2009. dec. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Lehet ,hogy ez depresszió.
2017. dec. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!