Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A bipoláris affektív zavar...

A bipoláris affektív zavar örök és gyógyíthatatlan?

Figyelt kérdés
Nálam ezt diagnosztizálták.Tudom, hogy kezelhető, de gyógyítható is? Szedem a gyógyszereket, és tünetmentes vagyok, de azért mégis zavar a gondolat, hogy akkor most már ez örökre így marad?

2013. nov. 29. 15:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag csak a tüneteket lehet kezelni, meggyógyítani a tudomány mai állása szerint(!) nem lehet. De hátha... hiszen fejlődik az orvostudomány.
2013. nov. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor jelen állás szerint életem végéig szednem kell az antipszichotikumot? Mert ha elhagynám, visszaesnék?
2013. nov. 30. 16:27
 3/10 hosszúhajú ***** válasza:
21%
Igen, gyógyszert mindig kell szedned, de ha megfelelően teszed, akkor szépen kordában lehet tartani. Itt valóban a gyógyszerszedés fontos, akkor se hagyd abba, ha jobban vagy, mert a tünetek felerősödhetnek. Én borderline vagyok 20 éve, ami nagyon hasonló a bipolárishoz, és ha szépen szedem a bipolárisoknak is való lamolepet, meg a többi, akkor jól kordában tart.
2013. dec. 1. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Egyik pszcihés probléma sem örök és gyógyíthatatlan.Ezt csak az orvosok,és a gyógyszeripar állítja.
2013. dec. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 hosszúhajú ***** válasza:
100%
4. nek: de jó lenne ha így lenne. De sajnos nem. Ez olyan mint a cukorbetegség, szépen lehet vele élni, ha kéznél van az inzulin. Nem tart ott az orvostudomány sajna, hogy mindent meg tudjon gyógyítani, a bipoláris egy hangulatzavar, amit kezelni lehet, kiirtani nem. Aztán persze majd egyszer ez is gyógyítható lesz.
2013. dec. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

"4. nek: de jó lenne ha így lenne. De sajnos nem. Ez olyan mint a cukorbetegség, szépen lehet vele élni, ha kéznél van az inzulin. Nem tart ott az orvostudomány sajna, hogy mindent meg tudjon gyógyítani, a bipoláris egy hangulatzavar, amit kezelni lehet, kiirtani nem. Aztán persze majd egyszer ez is gyógyítható lesz."


Pszcihés betegségeket nem lehet gyógyszerekkel meggyógyítani.Ezt egy gyakorlott pszcihiátriai asszisztens szájából is hallottam már személyesen.És saját tapasztalatból is tudom(pánikrohamok,szorongás,pszcihózis)Tünetmentessé lehet tenni max.de ez nem megoldás,mert nem az okot szünteti meg,hanem a tüneteket kezeli.Igen,szépen lehet élni cukorbetegséggel,amíg van inzulin,mert amíg gyógyszergyárak lesznek,addig mindig lesz inzulin,és nem fogják elmondani a betegeknek,hogy az orvostudomány visszatart bizonyos módszereket a betegségek kezelésében,mert azok nem hoznak nekik elég pénzt.Ezzel nem azt állítom,hogy mindent képesek lennének meggyógyítani,és az összes gyógyszert suttba kell vágni,csak azt,hogy ne legyünk hiszékenyek sem.

2013. dec. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
#6: És azt is megosztanád velünk, hogy mi lenne az a módszer az inzulin helyett, amivel a cukorbetegeket lehet kezelni?
2013. dec. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2013. dec. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ne feledkezzünk meg arról, hogy a cukorbetegségnek 2 fajtája van! A 2-es típus inzulin nélkül is kezelhető megfelelő táplálkozással, az 1-es típus viszont sajnos nem! Ezért is félrevezető azt állítani, hogy a cukorbetegség gyógyítható, mert csak bizonyos fajtája az! Egyébként a cikk, amit linkeltél, is csak a 2-es típusú cukorbetegségről szól, csak a címből ez még nem derül ki. Az 1-es típusú cukorbetegséget egyenlőre nem lehet gyógyítani, DE hátha majd egyszer...


De hogy ne térjünk el túlságosan az eredeti témától: az orvostudomány jelenlegi állása szerint a bipoláris affektív zavarnak csak a tünetei kezelhetőek - de ez is jobb, mint a semmi. Ha lehet választani, hogy megszüntessék-e a tüneteimet vagy ne, de közben mindkét esetben beteg maradok, akkor inkább az előbbit választom. Persze a teljes gyógyulás lenne a legjobb - nem tudjuk, de hátha lehetséges az is!

2013. dec. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 hosszúhajú ***** válasza:
28%
épp azt mondom, hogy nem gyógyítható, csak kezelhető. borderline vagyok 20 éve, pontosan tudom, hogy a gyógyszer a tüneteket kezeli. de ha nincs gyógyszer, akkor a tünetek miatt időnként elviselhetetlen. A gyógyszer egy szükséges rossz, ami a betegségünket elviselhetőbbé teszi. És ha már nem tudjuk meggyógyítani, legalább legyen elviselhetőbb. Én sem vagyok gyógyszerpárti, a pszichés terápiát pártolom magam is, pláne kezdetnek nem javaslom a tablettákat, emellett az se mindegy ki írja a gyógyszereket. Ha nincs rólunk kellő háttérismerete, könnyen félrecsúszhat a dolog. Súlyosabb vagy középsúlyos esetben néha már csak az segít, vagy a komplex kezelés részeként jöhet szóba.
2013. dec. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!