Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi váltotta ki nálatok a...

Mi váltotta ki nálatok a depressziót? És hogyan élitek meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Épp egy rap számon dolgozom, amihez a segítségetek kérném.

A szám mélyen depressziós jellegű, és a tartalmához végeznék egy kis kutató munkát.

Én is depressziós vagyok, legalábbis nagyon letört.


Íme pár kérdés:

-Mi váltotta ki nálad a depresszió érzését?

-Pontosan hogy érzed magad?

(Gondolok itt az uresség, lelkiismeret-furdalás és egyéb érzésekre)

-Hogy éled meg a depressziót?

(Szoktál sírni? Hol, és ilyenkor mire gondolsz? Önpusztítasz? Hogyan? Drogozol, iszol, vagdosod magad?

-Gondolsz öngyilkosságra? Ha igen, milyen módon vinnéd véghez?

-Nemed és korod?


Elöre köszönöm a segítséget!

Egyébként ezt azért szeretném elkészíteni, hogy segítsek az emberknek feldolgozni ezeket az érzéseket.



2013. okt. 24. 19:50
 1/1 anonim ***** válasza:

- visszaeső vagyok, mindig más váltotta ki az érzést, nem is mindre emlékszem, hogy mi volt az... de amúgy a depressziónak oka sem kell feltétlen legyen. Most utoljára azzal indult, hogy hagytam magamon elhatalmasodni a "semmi értelme"-érzést.

- Mindig máshogy érzem magam, teljesen hangulatfüggő. Néha üres vagyok, néha félek, néha ideges vagyok, néha teljesen nyugodt, szinte közömbös, néha hülyülök és nevetek, néha azt sem bírom, ha szólnak hozzám. Kis dolgokért is megharagszom magamra.

- Nem szoktam sírni, nekem ez valamiért nem megy, pedig gyakran érzem úgy, hogy jólesne... egy szép és megható történeten pl. bármikor könnyes lesz a szemem, de a saját nyűgjeim miatt nem tudok sírni.

- Nem élek önpusztító életet, hacsak a napi akár 3 kávé és a rendszertelen, kevés(? kinek mi a kevés) evés nem számít annak... Néha belekarmolok a karomba, ha dühös vagy elégedetlen vagyok magammal... szégyellem :$

- Nem akarok öngyilkos lenni, de néha, csak a gondolatok szintjén eszembe jut ilyesmi, pedig ilyenre még gondolni sem szabadna :$ de ismétlem, nem tenném meg semmiképp!


25/N

2013. okt. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!