Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A 'drog' valóban utalhat...

A 'drog' valóban utalhat belső pszihés problémákra?

Figyelt kérdés
Korábban kipróbáltam a füvet, de mig ism-seim igen jól érezték magukat, én azt vettem észre magamon egyre rosszabbul vagyok. Hírtelen ugy éreztem egyre jobban bepánikolok. Szabály szerüen azt éreztem mindjárt meghalok...és nem tudtam elöle menekülni. Már mondtam többieknek,hívjatok mentőt, mert mindjárt meghalok...eszméletlen halálfélelmem volt. Azt gondoltam ez egy ilyen eset volt.igy Következö alkalommal ujra ...viszont megint ugyan az történt, mondták a többiek csak bemesélem magamnak. Lementünk a diszcoba, mondván jó lesz, de nagyon 'bezuhantam',halálfélelem, hihetetlen magány érzés. Mondtam egyik barátomnak kísérjen haza,még egyedül sem voltam képes elindulni a félelemtől. Nagyon rosz elmény volt,leírhatatlan. Ilyen 'pánik' erös érzésem sajnos volt már egyszer 'normál' állapotban is(kb 1 éve), amikor teljesen olyan intenzítású halál,magány félelem érzésem volt mintha 'szívtam' volna. Nehezen elaludtam. Azt gondoltam reggelre elmulik. De nem, még vagy 2 hétig kísért az érzés.
2009. nov. 6. 07:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem utalhat és én ez esetben kerülném a füvet és egyéb hallucinogéneket mert csak ránagyítanak az alapjában is ott levő problémákra.
2009. nov. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azótta nem is használtam, kétszer próbáltam ki de mindkétszer rosz volt. A 3ik eset a fü-s dolog után kb 2 évvel tört rám.
2009. nov. 6. 07:46
 3/4 anonim ***** válasza:

utalhat, de nem szükségszerű. rengetegen nem azért használják hogy meneküljenek valami elől, vagy oldják a feszültséget, hanem hogy szórakozzanak. mint az alkohollal.

de amiről te írsz, az az, hogy túlérzékeny vagy a fűre, és pánikreakciót produkál. valószínűleg hajlamos vagy eleve a pánikra, és azért. valami mást kell kipróbálni.

2009. nov. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem ez erőteljesen pánikrohamnak hangzik. Nekem is volt. Pánikzavarról akkor lehet beszélni, ha már kialakult az újabb pánikrohamtól való félelem és ez akadályoz bennünket abban például, hogy kimenjünk az utcára.

Menj el pszichiáterhez, ez nem vészes dolog, de kezelni kell, mert borzasztó élmény és minél tovább halogatod, annál nehezebben lábalsz ki belőle... és bizony sokan eltávolodnak majd tőled, ha nem mersz majd egyedül kimenni az utcára, vagy teher leszel másoknak, mert nem értik mi ez, s mit kellene tenniük.

Antidepresszánsokkal kezelik.

2010. jan. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!