Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az érzelmek kifejezésének...

Az érzelmek kifejezésének hiánya a kommunikációban családon belül lehet gyökere mentális betegség kialakulásának?

Figyelt kérdés

lehet ennek a dolognak ekkora jelentőséget tulajdonítani? egyszerűen nem beszélnek érzelmekről. vannak ilyen tabuk. semmi lelkizés, érzékenykedés.


gondoskodás van más téren (anyagiak, vagy élethelyzetek megbeszélése) de az érzelmek, vagy a lélek doglai, hogy ki hogy van, hogy érzi magát, ez így a szőnyeg alá van seperve.


barátom családja ilyen, és ő pánikbeteg. én mint kívülálló két nap alatt rosszul leszek ettől a jelenségtől, mert úgy érzem senki nem kíváncsi rám, nem figyelnek oda rám. igaz nekem ilyen téren más volt a családom, mert mi többet foglalkozunk egymás lelkével. de én ennek a hiányát teljes képmutatásnak élem meg. felszínesnek.


és mivel rám ez ilyen negatívan hat (nem rosszak ők csak mások) nem lehet hogy a barátom ettől lett pánikbeteg? Nekem ez nagyon szembetűnő jelenség. Bár ő azt mondja, hogy neki nem nagyon hiányoznak az érzelmek megbeszélése, mert hogy ő ezt szokta meg, neki ez nem lehet baja. De olyan szintű "képmutatás" folyik ott (az én értékrendem szerint-de ez lehet alapvető emberi igény is) hogy már teljesen azonosult ezzel, és olyan mélyen el vannak benne nyomva a dolgok, hogy már fel sem ismeri a betemetett dolgokat a megjátszás kitanulása miatt.


tapasztalatok? vagy nagyon elvetemült ez az elmélet?



2013. szept. 16. 10:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet bizony. Az elfojtott érzelmek sajnos sok betegséget okozhatnak.
2013. szept. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez nálunk is hasonlóan van, mégis képes vagyok az érzéseimről beszélni, szeretek is.


Erre ráfogni a pánikbetegségét hülyeség lenne. Van ott más is a háttérben.

2013. szept. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Van egy olyan "betegség", hogy alexitímia. Vannak emberek akik érzelni analfabéták, az én párom is ilyen. Nagyon nehéz vele, mert én meg pont az ellenkezője vagyok.
2013. szept. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
neki nincs elfojtva, vagyis hogy mondjam, velem/nekem tudja kifejezni az érzelmeit. inkább csak lehet hogy gyerekként, meg kamaszként ő arra vágyott volna hogy olyan közegben legyen, ahol van megnyilvánulása az érzelmeknek, de náluk erre kevesebb hangsúlyt fektettek családon belül. bár ő azt mondja hogy ezt megszokta, és hogy már nincs is rá szüksége. De annyi helyen olvasom, hogy az anya-lánya, anya-fia kapcsolat ezeknek a betegségeknek a kiváltó oka, vagyis elsődlegesen valahol ott kell elindulni, keresgélni, ha visszanézünk a múltba terápia alkalmával.
2013. szept. 16. 18:53
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek az első válaszolóval. Szerintem lehet, nem biztos hogy attól van, de lehet faktor. De még ha a pánikbetegség nem is attól van, semmiképpen sem egészséges.

Lehet hogy érdemes lenne "elzavarni" a barátodat egy pszichológushoz, vagy kineziológushoz. Leginkább a pánikbetegség miatt, de nyilván a beszélgetés is hasznos lenne.

2013. szept. 18. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!