Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tudtok Nekem ajánlani egy...

Tudtok Nekem ajánlani egy nagyon jó pszichoterapeutát?

Figyelt kérdés
31 ves nő vagyok, tavaly kezdtem el rosszul érezni magam, hányás, hányinger, iszonyatos belső szorongás, remegés, félelem, fogyás, szapora szívműködés. Először háziorvoshoz mentem, nem talált semmi szervi eltérést, bár a tüneteim napró- napra erősödtek. Ekkor mentem el magán pszichiáterhez, ennek már kb. 10 hónapja. Nem akarom a szót szaporítani, megállapította, hogy GAD-om van, aztán elkezdtem pszichoterápiára járni hozzá, ekkor még kiegészítette minor depresszióval a diagnózisomat ( megjegyzem szerintem ez nem volt rám igaz ). Szóval szépen jártam- járok- terápiára, de nem csinál konkrétan semmit a pszichiáter. Először jött a Frontin és a Helex Sr. Majd mivel ezek nem használtak, jött az antidepresszáns, a Citalopram. Ami egyébként hat is, tehát elvileg jól vagyok most. De szeretnék leszokni az antidepiről. A pszichiáter nem csinál semmit, elmegyek a terápiára ami 50 perces én beszélek a lelki állapotomról, hogy hogy vagyok, és várnék valami többletet a doktortól, de semmi, csak én beszélek, ő szinte semmit nem szól, csak ül, igaz sokat segített az elején de mostanra meg sem mukkan. Mindig azt hajtogatja csak, hogy menjek sportolni, barátnőkkel shoppingolni, kirándulni, és ennyi, 10.000 ft/ 50 percért kicsit többet várnék. Magamtól, meg itt a neten( tőletek sorstársaktól ) próbálok keresni szorongásoldó lehetőségeket, például megemlítettem neki, hogy szeretném ha adna egy kis meditációs tananyagot, vagy relaxációt de erre csak fanyalog..... Már kifizettem neki egy csomó pénzt, de ezeket a dolgokat magamtól is tudtam már és semmi eredmény, vagy javulás nincs. Ezért keresnék egy jó pszichoterapeutát, aki lehet pszichológus is és segítene, konkrétumokkal, konkrét dolgokkal nekem a gyógyulásban. Kérdeztem a doktortól, hogy akkor most kognitív vagy integratív terápiát csinálunk, de erre sem felelt. Tehát meg vagy lőve, mert még a szorongásom okát sem sikerült neki megállapítani ennyi idő és pénz után. Addig szedhetem a bogyót, ha az okot nem tártuk fel, semmi esélyem a gyógyulásra. A kognitív terápia során gondolom kapnék konkrét feladatokat, pontokba szedve, vagy tévedek? Kérlek írjatok olyan szakembert, akár privátba is, akihez fordulhatnék, leginkább a kiváltó okot szeretném feltárni, és utána az antidepit elhagyni, mert ez így nem jó. A gyógyszert felírja terápia nélkül is, de persze rögtön megkérdezni mikor szeretnék menni legközelebb és már nyitja is a naptárját. Báki írhat, aki segíteni tud, és elérhetőséget is kérnék szépen! Illetve ti hogyan küzdötök a szorongás ellen? Köszönöm szépen!!! Gyöngy
2013. szept. 9. 16:47
 1/3 anonim ***** válasza:

A mélylélektani terápia mindenképp az integratív.

Azért nem ártana tudni, hogy a világ mely táján élsz, nehogy Nyíregyházáról Szombathelyit javasoljak.

2013. szept. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, ez kimaradt.... Budapesti terapeuta kellene. Köszi szépen!
2013. szept. 9. 21:12
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Pont most írtam másnak is, hogy én pszichoterapeuta dokihoz járok, és végre érzem az odafigyelést, ja és nem horror árért (8000ft). Ha segíthetek írj!
2013. szept. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!