Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha a neten található leírások...

Ha a neten található leírások a skizoidról rám illenek, muszály elmennem orvoshoz?

Figyelt kérdés

Csak azért, mert elég súlyosak a tüneteim, és hátborzongató a leírást olvasva, bár nyilván vannak kivételek, de a 90%-a rám vonatkozik, nem csak a magyar Wikipédia, hanem egy csomó részletesebb angol honlap is. rengeteg apró kis rész, mint ha én magam írtam volna magamról, hogyan csinálák ezt?

A lényeg az, hogy szerintem sem semmivel sem lépnék előrébb, sőt még hátrébb, ha lenne egy olyan papírom, hogy ilyen bajom van hivatalosan is.

Egyébknt meg írtam már egy párembernek külföldi fórumokon, de azok, bár ezt gondolták magukról, ég és föld voltunk, semmi bajuk nem volt, én meg nagyon mélyen vagyok hozzájuk képest.

17F vagyok, de ez nem gondolom, hogy korból jönne, mivel pl. idén nyáron még nem is beszéltem kedvtelsből, csak családtaggal. Szóval még nem is társalogtam, nem szóltam senkihez, csak közeli rokonokhoz, meg pl. boltban eladóval, pedig nem tanyán, hanem egerben lakom. És ez évek óta így van :$


2013. aug. 29. 23:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed,baj van,mindenképpen fordulj szakemberhez.Könnyebben tudsz élni,ha tudod,mivel kell.Amúgy az öndiagnózisok gyakran mellémennek.
2013. aug. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

tudom, nade mit ér nekem egy diagnózis?

semmit, úgy sem tud mit tenni, csak ad egy papírt

vagy érnék is vele valamit? tud segíteni? hogyan?

2013. aug. 29. 23:58
 3/4 Bárzsing ***** válasza:
A személyiségzavarok nehezen kezelhetőek, de javulást előidézhetnek pszichoterápiával. Ha sem téged, sem a környezetedben élőket nem zavarja, akkor nem hiszem, hogy bármi teendőd lenne (ilyen esetben valószínű, hogy nincs is személyiségzavarod).
2013. aug. 30. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Bárzsing ***** válasza:
Most nézem, hogy ráadásul még csak 17 vagy. A személyiségzavarokat 18 alatt nem szokták diagnosztizálni, mert a személyiség még fejlődésben van.
2013. aug. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!