Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom rávenni magamat az...

Nem tudom rávenni magamat az alvásra, annyira félek. Hajnalban, amikor feljön a nap, elmúlik a félelem. Régebben elég volt a lámpa is, most már nem. Hogyan lépjek tovább?

Figyelt kérdés

2010-ben volt egy "alvási paralízisem". Azzal a különbséggel, hogy nem éreztem azt, hogy nem tudok mozdulni, csupán a kiszolgáltatottságot, hogy az az alak, aki az ágyam fölött lebeg, bármelyik pillanatban megölhet. Maximálisan valóságos volt.

Azóta a lámpa segített egy ideig, és itt volt még a cicám, aki nemrég meghalt. Amióta nincs itt, azóta nem elég a lámpa. Amikor a párommal alszom, nincs semmi gond, bár múlt héten 8-10 másodpercet ordítottam, amíg felébredtem egy álomból - nem emlékszem, miért, de szintén halálfélelmem volt.

Ez a dolog nem maradhat így. Nem érzem magam soha biztonságban, mert félek, hogy olyan dolgokat látok megint a szobámban, melyek ellen nem tudok védekezni. Próbáltam elnyomni magamban a spiritualitást - nem segít. Nem tudom, miben hiszek, egyáltalán hiszek-e valamiben. Próbálok nem elrugaszkodni a valóságtól, de mégis valóságként éltem meg, ezért nincs meggyőződésem arról, hogy ez csak egy álom volt.

Sokat olvastam az alvási paralízisről, rengetegen átélik, olyan is van, aki rendszeresen. Nem értem, hogy bírják. Ha lenne rá valami számomra elfogadható magyarázat, megnyugodnék.

Kérlek, ha tudsz, segíts átlátni a helyzetet! Köszönöm, hogy elolvastad.



2013. aug. 6. 03:58
 1/5 anonim válasza:
Én arról tudok, hogy sok stressz, alváshiány, gyermekkori trauma vagy ilyesmi. Valamelyik? Megérné elmenni egy pszichológushoz szerintem, ő biztos segítene. :)
2013. aug. 6. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Miért nem mentél még el pszichológushoz? Nem érné meg a kis pénz ezt? Mást nem tudok mondani, mert ezen házilag nem nagyon lehet segíteni.

Leírnád, hogyan néz ki az az alak? Mert ez fontos lehet, talán van köze valamihez pl. rossz gyerekkori emlék. Ha nem akarod ideírni, írd meg priviben.

2013. aug. 6. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Stressz az van... itthon is. Gyermekkori trauma az, ha terrorban voltam? Sokszor előfordul - nemrég értem tetten ezt -, hogy megrezzenek néha neszekre, vagy egy pillanatra lebénulok, és fáj a mellkasom, mert megfordul a fejemben, hogy szabotálnak (például: nem találom x tárgyat, jajj, biztos anyukám kidobta, mert rossz helyre tettem).

Az alak tőlem másfél méterre, törökülésben lebegett. Férfinek gondoltam, mert csak az álla látszott, narancssárga bársonyruhában volt, csuklyával a fején. Nem láttam a színt, mert sötét árnyalak volt, de tudtam, hogy narancssárga.

Pszichológusra nincsen pénzem. Ennivalóra is kölcsönkérek.

Köszi a válaszokat! :)

2013. aug. 6. 21:00
 4/5 anonim válasza:
Ha néha megbénulsz lehet valami gyenge narkolepszia esetleg kataplexia.
2013. szept. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én sokszor éltem át alvásparalízist és nagyon beteg álmokat. Szerintem ezt nem lehet magyarázni azzal, hogy sok stressz és satöbbi...

Az emberek azt hiszik, hogy mindenre lehet találni tudományos magyarázatot, mert félnek az ismeretlentől, amit nem lehet műszerekkel kimutatni, ami nem látható. De ha csak kipróbálsz egy pszichedelikus szert rá jössz, hogy az a világ amiben élsz, csak egy töredéke a valóságnak. Ezt nem elnyomni kell, ha félsz, akkor félj, add át magad a félelemnek és később jobb lesz.

Tapasztalat alapján így gondolom.

2015. febr. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!