Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem érzek ilyenkor semmit?

Miért nem érzek ilyenkor semmit?

Figyelt kérdés
Ha elvesztek valamit/valakit akit szeretek nem érzek semmit, nem sírok, nem sajnálom csak élem tovább az életem. 14 évesen vettem észre először amikor meghalt a cicám, nem éreztem semmit miközben mindenki megsiratta. Most derült ki, hogy anyukám rákos, most se éreztem semmit miért van ez? Lehet, hogy csak elfojtom az érzelmeimet? Vagy nem képes felfogni az agyam a dolgok súlyosságát? Antiszociális vagyok?
2013. aug. 3. 15:56
 1/9 A kérdező kommentje:
18F
2013. aug. 3. 15:56
 2/9 anonim ***** válasza:
Mit éreztél a cicád iránt? Szeretted? És anyukádat szereted, ragaszkodsz hozzá?
2013. aug. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon szerettem a cicámat és anyukámat is nagyon
2013. aug. 3. 16:01
 4/9 A kérdező kommentje:
írjon már vki b+
2013. aug. 3. 16:20
 5/9 anonim ***** válasza:

nyugi, azért szerintem nem dől össze a világ, ha várnod kell pár órát...

mellesleg nem tudom, az antiszocális nem ezt jelenti.

az elképzelhető, hogy nem bírod feldolgozni vkinek az elvesztését, de egy állat is más, mint egy ember. általában rögtön senki se érez semmit a halál után, mert le van sokkolva, és csak utána szokott előjönni a siratás, mikor már eltelt egy kis idő, mire feldolgozta az illető a történteket, de ez nem több év, hanem inkább több nap, hét.

az anyám nekem is rákos volt, és először én se éreztem semmit, csak haragudtam rá, mert kértem, hogy szokjon le, és tudtam, hogy ez lesz. de aztánelgondolkoztam rajta, és akkor nagyon szomorú lettem. de már azóta megműtötték, rendben van, tehát itt még nem történt semmi tragédia, mert a rák nem jár együtt a halállal.

ha valakinek v. valaminek az elvesztése nem hoz változást, nehezebb feldolgozni, mert azon kívül, hogy nem létezik többé, nincs más, ami hiányozzon.

nem is hiányzott a cicád?

belegondoltál abba, hogy ha anyukád nem lenne, akkor milyen lenne az életed nélküle?

2013. aug. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De belegondoltam, elszomorodtam kicsit de nem sírtam. Körülöttem lévők kétségbe voltak esve, én meg ugyan úgy töltöttem a napom mint máskor mintha semmi se történt volna. Most se vagyok szomorú pedig 1 hét telt el, anyukámnak is nagy az esélye, hogy meggyógyul :)
2013. aug. 3. 16:52
 7/9 anonim ***** válasza:
én is így voltam vele, mármint hogy mindenki más máshogy fogadta, hogy anyu rákos lett. de az nagyon sokat számít, ha tudod, hogy van remény. még ha nincs is, akkor is gondolhatjuk azt, hogy majd minden rendbe jön. ez attól is lehet, hogy annyira nem akarjuk, hogy rossz történjen, hogy inkább nem is hisszük el, hogy történhet rossz. és azért ilyen esetekben, betegségnél, nagyon fontos a pozitív hozzáállás, az optimizmus, mert sokszor az a hiba, ha valaki úgy áll már hozzá, most már mindegy :/
2013. aug. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

az a fontos, hogy nem vagyunk ugyanolyanok. nem valami sorozat gyártott babák vagyunk. ne akarj olyan lenni mint mások, ne szégyelld azt, hogy te te vagy és így reagálsz. szóval ne legyenek elvárásaid az érzelmeiddel kapcsolatban. szóval szerintem ha valami irányban erősödnöd kell az az, hogy ne inogj meg, ha saját magad vagy, csak azért mert az nem ugyanolyan, mint a szomszéd.


jah és ajánlom, hogy nézd meg az interjúkat az erőss zsolt feleségével a zsolt halála után. ő sem érzelmesen reagál, még nevetgél is és poénkodik. és vele sincs semmi baj.

pl

http://www.youtube.com/watch?v=9h1h90GA8TQ

2013. aug. 5. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ez egyátalán nem gáz előbb-utóbb rájössz, hogy mindenki máshogy dolgozza fel a dolgokat(veszteséget, rossz hírt) stb.
2013. aug. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!