Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Morális másnaposság? Bűntudat?

Morális másnaposság? Bűntudat?

Figyelt kérdés
Nem iszom túl gyakran, de időről időre becsúszik egy-egy görbe este. Régebben, az egyetemi éveim alatt ez gyakoribb volt, de már dolgozom és egyrészt nem engedhetem meg magamnak, másrészt nem is szeretném, ha gyakori lenne. Néha előfordul, hogy meggondolatlanul mondok másoknak dolgokat ilyenkor. Mivel a szüleim, nagy alkohol ellenesek, abban nőttem fel, hogy aki iszik, az jó ember nem lehet. Talán ennek tudható be, hogy másnaposan iszonyatos bűntudat uralkodik el rajtam. Valami miatt mindig szégyenkezem, és ez beárnyékolja (az amúgy akár tök jól sikerült) este emlékét. Tudom, az a megoldás, hogy nem kell inni. Meg is fogom tenni, mert ez nem vezet sehova. Van más is, akinek a másnaposság inkább morális szenvedés? Ki hogyan éli meg?
2013. júl. 31. 13:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én már elég"öreg" vagyok,2 felnőtt gyerekem van,de a mai napig emlékszem arra,amikor 18 évesen sikerült igen-igen berúgnom. Eszméletemet ugyan nem vesztettem,de sok hülyeséget mondtam,csináltam és rosszul is voltam nagyon.

A rosszullét mellett,annyira szégyelltem magam másnap és még utána is egy jó darabig,h azóta(pedig annak éppen 30 éve),nem jutottam olyan szintre soha,h utána bármit is "takargatnom" kellett volna,v. akár csak rosszul lettem volna. Pedig szoktam időnként inni,de mindig érzem azt a szintet,amikor meg kell állnom és utána semmi rábeszélésre nem tudnak belém erőltetni egy kortyot sem.

Úgy gondolom,ahhoz,h az ember emelt fővel járhasson nem engedheti meg magának,h bizonyos szintnél lejjebb süllyedjen,mert akkor szánalomra méltó lesz.

Ismertem olyan orvost,aki alkoholista volt,nagyon jó orvos és ember volt,de az alkohol hatására elveszítette a tekintélyét.

2013. júl. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, valóban teljesen szánalmasnak érzem magam ilyenkor. Valószínűleg nekem is tanulnom kellene már a kellemetlen élményekből, és végleg felhagyni a "szórakozás" ezen formájával. Találni fogok egyéb módot a kikapcsolódásra. Ma elég rosszul érzem magam, de talán pár nap múlva jobb lesz. Meg is érdemlem, sikerült félig elrontanom a szabadságomat..
2013. júl. 31. 14:24
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért ne ásd magad,ha néha becsúszik ilyen! :)
2013. júl. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is rengetegen éreztem a bűntudatot. szégyelltem, hogy saját magamat égetem. de ha iszom, egyszerűen nem tudok viselkedni.

Senkiben nem kötök bele, sőt, inkább kedvesebb vagyok. és pont ezt is bánni szoktam, mert olyanokkal is kedveskedek, akik egyáltalán nem érdemelnék meg.

Továbbá kihívóbban táncolok. Szóval gáz.


Ráadásul fiatal sem vagyok. 32 éves.


Egy ideje eljutottam arra a pontra, hogy több helyre be sem teszem a lábam, mert felvilágosultam, hogy jól lejárattam magam párszor és már csak ritkán megyek el olyan helyre, ahol inni kell. Többet érnek a józan bűntudatmentes hétvégék.

2013. szept. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!