Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Történt fűrészes baleset, én...

Történt fűrészes baleset, én is kint dolgoztam, nem merek fűrészhez nyúlni, mit tegyek? Többi lent

Figyelt kérdés

Kérlek, ha tudsz segíteni OLVASD EL!

Az történt, hogy az erdőben kidöntött fákat daraboltam 5KW- fűrésszel, mellettem volt egy másik ember, aki hasonló nagy fűrésszel dolgozott, és súlyos balesete történt. Nem tudom, hány cm, de mély volt, nagyon vérzett, s utána egyszerűen leblokkoltam, nem tudom mi lett vele, aki vele dolgozott hívta a mentőket, én hazamentem, mivel ismertem valamennyire utána néztem milyen maradandó károsodás maradhat, s most nem merek egyáltalán fűrészhez érni, de rá sem merek nézni a fűrészre.Fontos lenne, mivel van egy 60 hektáros és édesanyámnak egy 11 hektáros erdője, most 6 hektáron ki van döntve fa össze kéne szednem, apám sem tud segíteni, mivel a másik helyen dolgozik, ami messze van 90 km-re és a munkája köti oda, 1 nap munka 1 nap szabad ez így megy húsvét, karácsonykor is, szabadságot 2-3 hete vett ki, s most azt sem tud.

Nem ez a mindennapi munkám, mert 17 éves vagyok és egy kis pénzt akarok gyűjteni egy autóra. Először 11 éves koromban fogtam fűrészt, mert mondjuk ki, szeretek fát fűrészelni, hasogatni, erdőben szedni, tapasztalatom sok van, mivel a 36 éves unokatestvérem erdészetnél dolgozik, apám 26 éve jár ki rendszeresen az erdőre, még tél előtt szeretném behozni a fát, de nem merek fűrészhez nyúlni, mit tegyek?


2013. júl. 18. 21:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt mondják, hogy a biciklire vissza kell szállni, ha leestél. Szóval, ha most nem veszed újra a kezedbe a fűrészt, lehet sosem fogod. Nekem motorral volt, hogy eldőltem, de egyből visszaültem rá, pont emiatt. Munka közben viszont ne a balesetre gondolj valahogy, hanem, hogy mennyire szereted csinálni. :)
2013. júl. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Csak az jut eszembe, hogy motorról leesel nem feltétlenül sérülsz meg úgy, hogy jó esetben, csak össze kell varrni, de köszönöm, kisebb fűrésszel a ház előtti fából vágok össze, remélem bejön a tipped, köszi, ment a +1 :)
2013. júl. 18. 21:44
 3/5 A kérdező kommentje:
[link] Ez elég biztonságos? Ezt dobta ki elsőnek, csak azért kérdem
2013. júl. 18. 21:50
 4/5 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy 390 XP-m van aminek 22m/s a láncsebessége, lehet túlreagálom, de nagyon megijedtem 14 éves korom óta dolgoztam 2,6 KW MS 260 fűrésszel, balesetem baleset közeli élményem sem volt.
2013. júl. 18. 21:52
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezen mindenki átesik, az asztalosok is. Vissza kell menni, és megközdeni. Tessék tisztelni a fűrészt és a fát, ez a kulcsa.
2013. júl. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!