Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet ezt valahogy kezelni?...

Lehet ezt valahogy kezelni? Van rá valamilyen módszer?

Figyelt kérdés
Iszonyúan idegesítenek a szomszédban lakó alkoholisták. Mivel társasházban lakunk, elkerülhetetlen hogy átszűrődjön a zaj, gyakran hallani a részeges hangjukat. Ilyenkor gyomorgörcsöm lesz, reszketek, hányingerem van, kihűl kezem-lábam. Ráadásul folyton ezen agyalok, meg hogy hogyan lehetne eltüntetni őket innen (amire persze semmi lehetőség nincs). Ha csak tehetem nem vagyok otthon, hogy véletlenül se halljam őket. Amikor muszáj otthon lennem, folyton fülelek hogy nem csinálnak-e valamit. Férjem szerint nem olyan idegesítőek, szerinte én vagyok rögeszmés. Én már nem tudom, kiben van a hiba. Néha azt gondolom nem normális ahogy reagálok, néha meg azt hogy jogos hogy így érzek és az a nem normális aki szerint mindez nem idegesítő. Mit csináljak hogy jobban el tudjam viselni őket? Gyógyszer vagy pszichológus segíthet ezen? Nem akarok valóban bedilizni néhány gusztustalan fickó miatt.
2009. okt. 17. 21:55
 1/6 anonim ***** válasza:
túlságosan undorodsz tölük szerintem azért reagálsz így
2009. okt. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
első vagyok.elfelejtettem leirni hogy szerintem ezt nem nagyon lehetne kezelni gyógyszerrel talán ha beveszel egy nyugtatót vagy ilyesmi,de ezt inkább orvostól kérdezd meg(nem szeretnék hülyeséget irni).ilyen a személyiséged nem tehetsz róla hogy irritálnak a szomszédaid
2009. okt. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát, legfeljebb reménykedhetsz, hogy nem bírják a lakásfenntartással járó költségeket és olcsóbb helyre költöznek. Vagy ti cseréltek lakást... De zavaró szomszéd bárhol előfordulhat.
2009. okt. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
én biztos elköltöznék onnan sürgősen, minthogy el is költöztem már egyszer egy alkoholista nő szomszéd miatt. Egy életünk van, nehogy már szenvedjünk.
2009. okt. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mivel ők nem fognak onnan elköltözni, hacsak nincs akkora szerencséd, neked kell legyőznöd magadban az érzéseidet, mert valóban kárt okozhatsz magadnak.


Tudom miről beszélek, mert hasonló cipőben jártam a szomszédok miatt. Az egészet tetézte az, hogy közös bejáratot használunk, és még néhány ilyen apróság.

Nem volt hajlandó tudomásul venni a szerződésbe foglaltakat, én meg időről- időre összevesztem vele, mig egy vasárnap délután nem birtam felemelni a kezeimet - kaptam egy kisebb agyvérzést.

Hát ennyit nem ér egyetlen bolond szomszédasszony sem, hogy feláldozzam érte az egészségemet.

Attól kezdve szinte tudomást sem veszek róla, simán keresztül nézek rajta, és nem hagyom magam felzaklatni.

Ő nem fog megváltozni, sajnálom, de úgy szokták mondani, hogy akinek nincs a fejében, annak tölcsérrel sem lehet beletölteni, tehát feladtam, és neked is ezt ajánlom. Amin nem tudsz változtatni, azt fogadd el úgy, ahogy van!

2009. okt. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat, nagyon jó hogy írtatok, mert a szomszédban szokás szerint megy a balhé, én pedig szokás szerint síkideg vagyok. Pont vmi olyasmitől félek mint amit a 22.14-es válaszoló írt, nagyon tanulságos. Mi is a költözés mellett döntöttünk, nagyon igaz hogy ez az egy életünk van. Szóval remélem már nincs sok hátra, csak a finis a legnehezebb... Igazságtalanság, hogy egy csapat tróger miatt kell feladni az otthonunkat. Valóban undorodom tőlük, az ilyeneket mindig messze elkerültem, nem hogy mellettük éljek. De tény hogy első az egészség.
2009. okt. 17. 22:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!