Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek tudom irányítani...

Szerintetek tudom irányítani a pánikbetegségemet?

Figyelt kérdés
Tegnap délután éreztem,hogy rohamom lesz(fájt a fejem és egy kicsit erősen vert a szívem) és elkezdtem magamban számolgatni,olvasni és éreztem,hogy ez még semmi nem volt és egyre jobban vert a szívem és már a levegőt kapkodtam,kimentem focizni,hogy eltereljem a figyelmemet és egyszer csak semmi bajom nem lett.szerintetek képes vagyok már irányítani a rohamaimat?Eddig még nem értettem amit mondtak,hogy ez csak rajtam múlik,hogy meddig és mikor lesz rohamom.Akkor ez azt jelenti,hogy már nem lesz pánikrohamom és nem leszek pánikbeteg?13/L
2013. jún. 17. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:
A figyelemelterelés egy módszer, a pánik elkerülésére. Ilyenkor a levegőkapkodás nem jó dolog. Lassan kell lélegezni. A sok oxigén fokozza a pánikot Találj ki magadnak több módszert, a pánik elkerülésére. A lényeg, hogy gyors legyen é s határozott. Ha érzed hogy jön, azonnal kezd el mást csimálni. Pl kirakatot nézni, hirdetést olvasni, verset mondan, számolni. stb.
2013. jún. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
vagyis akkor jól csináltam ügye?
2013. jún. 17. 13:10
 3/5 anonim ***** válasza:
Több módszer is létezik, erről elég sok írás található. Természetesen irányítható, kezelhető vagy gyógyítható. Azt nem tudom, hogy erre egy fiatal mennyire képes, de természetesen nem kell attól félni, hogy egy ilyen állapot fogja uralni az ember életét :)
2013. jún. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben értem,köszönöm! :D
2013. jún. 17. 13:43
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nálam az elindulok és megyek,tökmindegy ha csak körbe körbe a szobába,vagy máshova,és a számolás jött be.Bár egyszer rámtört véradás közben egy roham,és amikor éreztem,hogy jön,akkor elkezdtem betűket keresni mindenhol,a vértasakon,a velem szemben lévő asztal alatti ásványvizes dobozt,és az is bevált,nah és persze ütemes légzés,lassan,figylve a ritmust.Ezek nagyon sokat segítenek.Én tapasztalatból mondom,hogy idő kell hozzá,de képes vagy uralni a rohamokat,és egy idő után már annyira ismerni fogod a tüneteket,az előjeleket,hogy már akor le fogod magadat nyugtatni amikor még csak készülőben van.Nekem már lassan több mint fél éve nem volt rohamom....Sok sikert!
2013. jún. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!