Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lustának érzem magam emiatt,...

Lustának érzem magam emiatt, de nem tudok mit tenni. Szerintetek?

Figyelt kérdés

21 vagyok, tavaly jöttem ki az iskolából. Nagyon szükségünk lenne a pénzre, de mentális gondjaim miatt egyszerűen nem tudok elmenni dolgozni. És nagyon rosszul érzem magam emiatt mert én szeretnék segíteni.


Az a probléma hogy ha csak belegondolok a munkába, már akkor lemegy a vérnyomásom. Egyszerűen nem tudom elképzelni hogy lehet azt épp ésszel magára vállalnia az embernek látatlanban, hogy bizonytalan ideig mindig jól fogja csinálni a munkáját.

Plusz félek, hogy elaludnék (komoly alvásproblémáim is vannak évek óta) és nagyon rossz a szociális készségem is. Na jó de ez már más téma...


Múltkor néztünk álláshirdetéseket az neten, és kellett volna írnom az embernek hogy él-e még a hirdetés. Hát én már akkor nagyon rosszul voltam. Pedig magánszemély volt, nem is egy nagy cég. És olyan munka volt amihez értek is.


Nem csak munkával fordul elő amúgy ez, hanem bármivel amikor másnak kell csinálnom valamit. És tudom hogy a pénz iránti szükség sosem lesz nagyobb, mint a félelmem. Nem tudom milyen fóbia ez de hihetetlen rossz.


Ez nem simán ismeretlentől való félelem, mikor iskolát váltottam (többször is) soha nem volt bennem ilyen, csak az az egészséges félelem aminél a legtöbben gondolom sosem éreznek többet, és ezért nem értik hogy miért olyan nagy dolog amiről beszélek...


Amúgy nem arról van szó hogy nem is akarok pénzt keresni, a saját készítésű dolgaimat adnám el a neten, csak még annak idő kell hogy beinduljon... De nem is ez a lényeg most, hanem hogy a gyors pénz az lenne ha elmennék pár hónapra dolgozni, de tudom hogy nem tudom megtenni és ez hihetetlen rossz és lustának meg gyökérnek érzem magam miatta.


Szerintetek jogosan érzem rosszul magam? És nem baj ha azt mondjátok hogy igen, nem azért írtam ide hogy csak támogatást várjak, hanem őszinte válaszokat miatt is.



2013. máj. 28. 12:27
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

"És tudom hogy a pénz iránti szükség sosem lesz nagyobb, mint a félelmem"


Aha. Gondolod. Majd ha apuka-anyuka nem tart el, akkor írd ezt. :) Puszi!

2013. máj. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sajnos ez az élet rendje. Dolgozunk ha felnövünk,persze csak akkor ha vannak igényeink. Ahhoz hogy meg tudjunk venni dolgokat amiket szeretnénk,ahhoz hogy egyszer saját családunk legyen és a gyermekeink is azt lássa hogy pénzért adnak mindent és dolgoznunk kell,mert ez az élet rendje.
2013. máj. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"Majd ha apuka anyuka nem tart el"


Anyám egyedülálló szülő és mindent meg tesz értünk de sajnos már kajára is alig van! Mint mondtam nagy szükség van a pénzre, miért teszel úgy mintha olyan jó dolgom lenne?


Hihetetlen.

2013. máj. 28. 13:53
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezért mond ilyent, mert egy érzéketlen paraszt.


Én is hasonló cipőben járok, de sajnos más választásom nincs, így küldözgetem mindenhova az önéletrajzomat.


Pont tegnap voltam interjún, jól meg is dolgoztak, nincs is kedvem menni oda dolgozni, de muszáj lesz. Bár én szorongok az ilyen helyzetektől és nem elaludni akarok. Ezért beveszek majd napi egy XANAXot aztán jobb lesz minden. :)

2013. máj. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

egyáltalán nem paraszt

a kérdező írta le:


"És tudom hogy a pénz iránti szükség sosem lesz nagyobb, mint a félelmem."


ha milliomosok, akkor ez tényleg nem gond. De egyébként !!!!!?????


szerintem Kérdező, éhezzél 3 napig, hátha felül tudod bírálni az elveidet.

Ne szerencsétlen anyádat pumpold.


Nekem is van ilyen ismerősöm, 50 éves, a 80 éves anyját pumpolja cigiért is, mert egyszer, 30 éve eltört a lába ... azóta nem állt munkába vissza ...

2013. máj. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Miért is gondoltam hogy itt megértésben lesz részem? Mondjuk mert a mentális egészség kategóriában vagyunk?! Ha már itt válaszolgattok, legalább annyi fogalmatok lehetne róla hogy mi az.
2013. jún. 14. 00:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!