Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Klausztrofóbia! Mitől alakulha...

Klausztrofóbia! Mitől alakulhat ki?

Figyelt kérdés

Nagyon régóta van egy fajta fóbiám a nagyon szűk, zárt terektől, de csak mostanában kezdett el foglalkoztatni, hogy vajon mitől alakulhatott ez ki! Fóbiákkal születünk? Vagy ezt kiváltja valami?


Eszembe jutott, hogy régen az egyik nagybátyám jó szórakozásnak találta, hogy engem leküldjön valamiért a pincébe, aztán amíg nem figyelek, "rámzárja". Én nagyon pici voltam még (6 éves max), mindig megszívtam és bár anyuék és a nagyszüleim sosem léptek közbe, mert pontosan tudták, hogy csak játék, poén, addig én eszméletlenül a szívemre vettem és konkrétan pánikban voltam, hogy nekem ott kell maradnom "örökre". Ezt sokszor eljátszotta és hiába mondtam hisztérikusan mindenkinek, hogy ez mennyire rossz nekem, mindig eltusolták, hogy jajj ezen nevetni kell. (Nagybátyámnak amúgy is meglehetősen fura humora volt)


Jelenleg, ha be kell mennem egy barlangba, lemenni egy pincébe, vagy bármilyen egyéb szűk zárt helyre bekerülök, olyan pánik jön rám, hogy elmondani nem tudom. Képes lennék kitépni az összes hajam, összekaparni magam, ilyenkor úgyérzem bármire képes vagyok, csak szabaduljak. Ha nem lenne annyi önuralmam, úgy tudnék sikítani, mint akit elevenen készülnek megnyúzni. Így csak zilált leszek, sírás, hihetetlen pánik.



2013. ápr. 19. 23:48
 1/5 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 acelsziv ***** válasza:

A születés sokszor szokott ilyen és hasonló traumákat okozni. Különösen, ha a baba nehezen születik meg, pláne, ha még oxigénhiányos is vagy magzatvizet nyel.

Ezen is lehet segíteni, bár nem egyszerű.

2013. ápr. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2-es : ja,ezt mondják a kineziológusok mindenkinek.


Kérdező: esélyes,hogy amit leírtál,ott lesz a gond.Nekem is vannak ilyen érzéseim,de még nem jutott eszembe mi lehet a kiváltó ok,sorra kellene vennem életem eseményeit.

2013. ápr. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 acelsziv ***** válasza:
3-as nem fogsz emlékezni mindenre... Voltál már eszméletlen? És emlékszel mindenre ami azalatt történt, amíg eszméletlen voltál? Pedig az elme rögzít akkor is. Na innen jönnek a fóbiák és egyéb dolgok.
2013. ápr. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem olyan veszélyes ez nálam, pl liftezni gond nélkül tudok. Egyszer sikerült beragadnom úgy fél órára, na akkor az én agyam is kezdett elborulni, de úgy egyébként nem probléma. Azt mondanám a mindennapi életemet nem befolyásolja, de pl olyat el sem tudnék képzelni, hogy lemenjek egy sötét kis pincébe és rámzárják az ajtót. Amíg nyitva van és van a szemem előtt "menekülési útvonal", addig nincs probléma. :)
2013. ápr. 20. 14:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!