Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Születhet valaki szociopatanak?

Születhet valaki szociopatanak?

Figyelt kérdés
Vagy ez csak kialakul? Hogyan? Mik a jelei? Mit takar ez a betegség pontosan? Leginkább az érdekelne, hogy egy kisgyerek lehet-e szociopata és, h az ilyet hogyan lehet felismerni.

2013. ápr. 11. 13:33
 1/6 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: a szochiopata és a pszichopata az ugyanaz?
2013. ápr. 11. 14:35
 2/6 anonim ***** válasza:
34%

Fú mennyi kérdés :D

Lánynak vagy fiúnak születhetsz csak.

Ez kialakul de nem csak úgy, tenni is kell érte, lásd család.

Jelei? Az illető érzelmileg nulla, a tipikus törtető aki átgázol bárkin, bármiért. Nem igazán foglalkoztatja mit művel másokkal, mert nem tudja átérezni az adott ember érzéseit.

Nem nevezném betegségnek inkább állapotnak.

Az utolsó kérdésedre a válasz pedig nem, nagyon nem ugyanaz a kettő.

2013. ápr. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Colonel Reed ***** válasza:
100%

Születhet, hiszen a lelkiismeret és a szeretet "otthona" az agyban van, az agyunkkal "szeretünk". Ha valakinél ez nem fejlődik rendesen, az könnyen lesz szociopata.


A szociopata és pszichopata fogalmak közti különbség pedig vitatott. A legtöbben egybemossák. A pszichopátia inkább általános idegbetegség, amelynek része a szociopátia.


[link]

2013. ápr. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat

Köszi a linket, elolvastam :)

Már régen láttam, talán a Gyilkos elmékben(nem biztos), hogy volt egy kisfiú, olyan 8 év körüli, akit nagyon szerettek a szülei az 5 éves öccsével együtt, semmilyen komoly trauma nem érte őt. A kistestvérét meggyilkolták, kiderült, hogy a ő tette. És elmondta, h azért mert éppen csinált valamilyen repülő makettet(azt hiszem) és az öccse lelökte a asztalról, összetört, és annyira ideges lett, hogy a repülő darabkáit lenyomta az öccse torkán, darabonként szinte az egészet. És az a legijesztőbb az egészben, hogy amikor ezt mesélte ugyanolyan ideges, ingerült lett, mint amikor ezt megtette és egy csepnyit sem érzett semmi megbánást.

Tudom, h ez csak egy sorozat, de ilyen létezik, nem? És őt semmilyen trauma nem érte. Meg volt még egy rész, ahol egy felnőtt férfi gyilkolt meg valakit azért mert idegesítette, h folyton bámulja..és amikor elmesélte, ugyanolyan gyilkos indulat volt benne...akkor ők szociopaták?

2013. ápr. 11. 16:41
 5/6 A kérdező kommentje:

És láttam még egy kérdést régen, itt gyakorin. Egy anyuka kérdezte, h mi baja van a kisfiának mert bántja az állatokat, megölt egy békát és nem hiába magyarázta meg neki, h azt a kicsi békát várja most valahol az anyukája, és soha többé nem fogja látni...a kisfiú az anyukája elmondása szerint nem érzett semmit... :(

Akkor ennek a gyereknek is lehet, h ez a baja? Mert ha igen, akkor születhet valaki szociopatának szerintem

2013. ápr. 11. 16:45
 6/6 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy régen kérdezted, de ha érdekel a téma, akkor nézd meg a Beszélnünk kell Kevinről c. filmet. Nagyjából ezt a kérdést boncolgatja. Lehet-e a gyerek születésétől szociopata vagy a nevelésen múlik. Egyébként 18 éves kor alatt senkit nem minősíthetnek szociopatának hivatalosan.
2013. jún. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!