Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudok sírni. Miért?

Nem tudok sírni. Miért?

Figyelt kérdés

10-11 éves korom óta fennáll a dolog.Egyszerűen képtelen vagyok mások előtt sírni.Ebbe beleértendő MINDENKI.Anyám,apám,barátnőim,párom...Már 21 múltam,és még most sem megy.Egyedül tökéletesen megy a dolog.Van úgy is,hogy szemtől szembe vagyunk,legtöbbször a párommal és borzalmas sírhatnékom van,már beleremeg a gyomrom is,de egyszerűen képtelen vagyok rá.Este,mikor lefekszünk aludni,és háttal vagyok neki,és sötét van,akkor tudom csak kisírni magam,de persze halkan és úgy,hogy ő ne vegye észre.

Normális ez?

Szakember kellene?


2013. ápr. 7. 15:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Valami gátol, hogy ilyenfajta érzelmeid szabadjára engedd. Férfiaknál gyakori ez, hiszen " egy férfi nem sír" ezt programozzák bele már 1 éves korától. Óriási hiba ! :-(

Valószínűleg, ha valaki sír, akkor vele együtt tudnál síni, főleg, ha empatikus a kapcsolat. Nem vagy egyedül ezzel a problémával, sőt van aki már egyedül sem tud sírni.

Amennyiben ezt az állapotot, tarthatatlannak érzed, vagy más negatív érzések társulnának hozzá, (depresszió, tartós szorongás, álmatlanság ) akkor ne gondolkodj sokáig, kérj segítséget, természetgyógyász, lelki tanácsadó, pszichológus személytől.. amit közelebb állónak érzel magadhoz. Gyógyszereket ne szedj, bár egyből írna fel, még a háziorvos is... mert ott kezdődik a pokol.

2013. ápr. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ,nem tudom eldönteni,hogy ez engem jelenleg rosszul érint-e annyira,hogy szakember kelljen hozzá.Lehet azért is írtam ide.Amúgy nő vagyok,bár egyesek szerint elég férfiasan "kemény" tudok lenni,amiben van is igazság,pl. ez a nemsírás...


A gyógyszerektől nem félek,teljesen gyógyszermentesen próbálok élni.Belém biztos nem tömnek dilibogyót.:)

2013. ápr. 7. 17:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!