Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentálisan sérült lennék?

Mentálisan sérült lennék?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta, amióta csak emlékszem, van egy álomvilágom. Én nem szerepelek benne, a karakterek állandóak, a sztori állandó. Olyankor kikapcsolok, általában (mikor egyedül vagyok) magamban beszélek, az Ő párbeszédüket. Olykor el is játszok 1-1 "jelenetet" az életükből. Ha egyedül vagyok, ha az utcán sétálok és zenét hallgatok, folyton ezen a világon jár az agyam, azaz elképzelem, hogy egyikük vagyok és éppen megyek a boltba... a boltban pedig elképzelem hogy összefutok a másikkal. Fontos, hogy nem látom őket :) Csak a fejemben vannak, tudom, hogy nem léteznek. Ez ilyen... önmagam szórakoztatása, megnyugtatása, mikor ideges vagyok, mikor nem tudok aludni... a sztorit most nem írnám le, csak ha szerintetek lényeges... próbáltam már kiírni magamból, könyvként, de úgy hülyeségnek tűnik, még így leírva is. Nem hinném, hogy lenne bármilyen bajom.

Kiskoromban azt hittem, hogy ahogy felnövök, elszakad tőle ez a 4 állandó képzeletbeli személy, de már 23 éves vagyok, és házas.


Viszont azt sem hinném, hogy ez skizofrénia, mivel társaságban nem viselkedem úgy, mint ők. Csak egyedül váltogatom a szerepeket, beszélgetek magammal, kérdezek, válaszolok... de helyettük.

Ez vajon probléma?


2013. márc. 28. 23:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem hinném.Én is sokszor álmodoztam(álmodozok)olyasmiről,ami

nem jött össze...sokszor úgy aludtam el :)

2013. márc. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen ,sérült vagy.Valamiféle menekülésnek veszed ezt az álomvilágot azért varázsolod magad ebbe.Ha tudod kezelni és nincs vele problémád akkor nem kell tartanod hogy ez valamilyen negatív hatással lesz az elmédre.Viszont abban a pillanatban amikor ez egy kényszerré válik akkor keress fel egy szakembert,pszichológust vagy elmeszakértőt.
2013. márc. 29. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem vagy sérült, és ez nem betegség. Lehet, hogy előbb-utóbb tényleg lesz belőle valami könyv, vagy mozi. Lehet, hogy nem vagy leterhelve a való élettel teljesen, és azt a hézagot ez tölti ki. Lehet, hogy elmarad, ha bekeményedik az élet.
2013. márc. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Meg mindig ez van :D 29 eves vagyok es van egy masfel eves babank... de a szabadidomben csak ez megy :(
2019. máj. 30. 13:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Velem is ez van. De nekem nem szórakozásból van ez. Gyermekkori traumák sorozata,amik nagyon súlyosak. A terapeutám szerint nagyon súlyosan traumatizált ember vagyok.
2019. máj. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!