Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csinál így a húgom, ha...

Mit csinál így a húgom, ha elmegy tovább tanulni?

Figyelt kérdés
A húgom egy jó ideje nem hajlandó sehol sem elmenni wcre csak otthon. Szilveszterkor másik megyébe mentek érte a szüleim, mert addig sírt a telefonba, hogy neki nagy wczni kell és ő nem tud máshol. Szóval nagyon komolyan veszi, hazáig tartogatja, egyszerűen iszonyodik attól, hogy más wcre menjen. El kellene vinni valami pszichológushoz? Szerintem nem normális, mégis mit csinál majd egy kollégiumban egy hétig? Kicsit bajos lenne az Alpokaljára hazajárni mondjuk Szegedről wcre. Anyám nem foglalkozik vele, de szerintem ki kellene találni valamit, mert szerintem magától nem gondolja meg magát. Jövőre fog végezni a középiskolában. Volt már valakinek ilyen?
2009. aug. 17. 19:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy nagyon jó barátom egy hetet nyaraltunk együtt és nem ment el nagy wc-re. most 5 éve van kint amerikában, tuti bele jött.

Aúgy talán nagyszülöknél rokonoknál kellene kezdeni a rászoktatást. ha szüleid akkor nem mentek volna érte, tuti megoldotta volna, ha volt wc a közelben.

2009. aug. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem mondd a szemébe, hogy ez csak nyafogás, csak ovisok csinálnak ilyeneket, azok közül is csak az elkényeztetett majmok, és szálljon már magába, hogy 17 évesen anyucinak sír a telefonba, hogy neki kakilni kell... Vagy ha nem akarod, akkor mindegy majd a koliba muszáj lesz kimenni, tudod a szükség nagy úr, közöljétek vele, hogy az ég világon SENKI nem fogja onnan hazahozni a WC-re, ne is álmodozzon róla.
2009. aug. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Tegyen vécépapírt az ülőkére.
2009. aug. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát igen igazából a rinyálása a legidegesítőbb. Csak arra gondoltam, hogy vannak ilyen kényszeres kézmosók is, meg mit tudom én, hátha nem csak hiszti. Mondjuk még van ideje megszokni a dolgot, de nagyon komolyan veszi magát. Egyik ismerősünk meg ott röhögött rajta, hogy el sem fog menni tanulni, mert nem tudna megválni a wctől... elég égő.
2009. aug. 18. 03:48
 5/9 anonim ***** válasza:
És ha mondjuk valami "betegségféle" lenne, akkor mi lenne? Semmi.. Erre még nem találtak fel gyógyszert, a pszichodoki is csak azt tanácsolná, hogy próbálja meg. A pszichodoki nem tesz csodákat, mindent magának kell elérnie úgyis, a doki nem tud helyette WC-re menni.
2009. aug. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez biztosan nem rinyálás és hisztizés, ez betegség. Nem szabad elhanyagolni, foglalkozni kell vele. Meg kell kérdezni, hogy mitől fél és ha esetleges téveszméi vannak (ami valószínű), akkor azokat el kell hessegetni. Meg kell vele beszélni, hogy ha vécépapírt tesz az ülőkére és szépen megmossa utána a kezét, akkor nem lesz semmi gond. Mindenképpen megér egy beszélgetést. nem fontos a szülőkkel, elég ha te beszélsz vele, de ha nem megy akkor pszichológus (mert valószínűnek tartom, hogy a szülők nem fogják meg tenni sajnos...).
2009. aug. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tisztaságmánia vagy hasonló lehet.
2009. aug. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én valamennyire meg tudom őt érteni. Én is utálok máshol wc-re menni, főleg a suliban, vagy mármilyen helyen, ahol az a gagyi szürke, mállós papír van, vagy ha olyan a wc, hogy rögtön a vízbe esik a dolog, és felcsobban. Egy idő után meg tudom szokni, hogy máshol kell mennem, például ha nyaralunk, de akkor is az első 2-3 napban szorulásos vagyok, de aztán később már megy. Én egyszer suliból telefonáltam haza, hogy jöjjenek értem, mert csikart a hasan, és kirázott a gondolattól, hogy a suliban f*ssak abban a vacak klotyóban a vacak wc-papírral.
2009. aug. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

mennyi idős a húgod?

én is így vagyok vele, a lejobb barátnőmnél sem merek elmenni wcre ( pedig még rokon is)

suliban sem

végszükség esetén persze megoldom, de akkor is..

13/L

2009. szept. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!