Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet velem a gond? Miert...

Mi lehet velem a gond? Miert nincsenek barataim?

Figyelt kérdés

Állandoan azon gondolkozom, hogy mit rontok el.

odon miert nem szerettek, meg most is miert nem szeretnek.

barataim egyaltalan nincsenek, igy gondolom velem van a gond de nem tudom mi az:'(

Nagyon sokat bantottak gyerekkoromban es lehet ennek okabol sem szivesen keresem az emberek tarsasagat viszont ha boldog szeretnek lenni vagy baratok szeretnek akkor erzem, hogy nem akarnak baratkozni velem:-(

Szivesen fogadok minden tanacsot!



#barát #lekigond
2012. nov. 24. 19:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom hány éves vagy, de ha 18 alatt, akkor sztem nem deviáns, hogy nincsenek még barátaid.. Majd a fősulin/koliban/munkahelyen a közös célok/érdekek összekovácsolnak valakikkel...


Na, minden amit írok, nem azért van, hogy megbántsalak, de vedd számba szépen, hogy:

- minden rendben nálad ápoltság terén? (szájszag, piszkos bőr, ruházat tisztasága, stb.) Ez is lehet ok... Volt egy osztálytársam, oltári büdös volt a szája, nem is voltunk kíváncsiak többre belőle, hisz akkor megszólalt...Jaaj. Ha minden oké:

- a gondolataiddal/tetteiddel is minden rendben? pl. nem járkálsz mondjuk galambtettemmel a kezedben, esetleg kötéllel a nyakadban, eltorzult arckifejezéssel, hangosan gondolkozva, hirdetve a világvégét/megváltó eljövetelét, népszerűsítve az öngyilkosságot, vagy hogy jó gyerekeket rugdosni...antiszemita nézetek, szélsőséges politikai nézetek, stb stb. (nem baj, ha igen, csak akkor hasonlót keress..)

- vicces/szórakoztató/derűs/kedves vagy? Az ilyen embereket mindenki kedveli...nem kell azért humoristának lenni, nem arról van szó.

- anyagi helyzet (gyakran már fiatalon sem "vegyülnek" a gazdagok a szegényebbekkel...nem is érdemes sztem, ha nagy a különbség egész mások az igények, lehetőségek, értékrendek..ez mind konfliktushoz vezet előbb-utóbb)


Ha minden rendben minden téren, akkor nem tudom mi lehet a baj. Mindenesetre a humor/önirónia minden helyzetben jól jön...


Nagyot mondok, de próbálj olyan emberekkel barátkozni, akik hozzád hasonlóak korban, anyagiakban, külsőségekben, stílusban, érdeklődésben... Vagy keress valami olyan hobbit, amit többen kell űzni (sport, tánc, ének, biliárd, csocsó..)


Nem feltétlen a te hibád, az is lehet, hogy érettebb vagy a korodnál, velem is így volt, de később javulni fog a helyzet. Most sincs olyan nagyon sok barátom, de azért kell a két kezem, hogy megszámoljam őket. És ne feledd, jobb a kevés igazi barát, mint a sok felületes...


Addig is, a számítástechnikai forradalom csúcsát éljük, chatelj a neten, barátkozz ott...onnan is kerülhet jó barát...


28/L

2012. nov. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

koszonom a valaszod:-)

higenikusan minden rendben, ebben biztos vagyok:-)

a buksimban mar annyira nem 100- as minden, de ettol hatalmas szivem van.

Igy nem mondhato, hogy bunko gonisz vagy roszakaratu ember lennek, de megis annak tunok valamiert:-(

2012. nov. 24. 20:26
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia, irdd meg legy szives, mennyi idös vagy, mit csinalsz (tanulsz vagy dolgozol), es hogy milyen nemü vagy. Ja, es hogy videken vagy varosban elsz. Ezek utan könnyebb lenne a valaszadas.
2012. nov. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

22/L sajnos videken elek egy 2000 fos kozsegben. Nem egy nagy valami a lakosok 90%-ka tul van mar a 100-on.

Egy kellemetlen betegseg vegett amit nem tudok lekuzdeni itthon vagyok mint munkanelkul. (panikbetegseg)

Akik voltak baratok elmaradoztak amikor megtudtak hogy beteg vagyok a masik fele meg aki elott letudom kuzdeni ezt a dolgott az meg nem akar baratkozni.

Lehet, hogy erzik rajtam, hogy valami nem tiszta. Ezt ugy ertem , hogy lehet hogy erzik hogy szorongok vagy valami nincs renben velem. De en ezt nem mutatom vagy legalabb is probalom.

2012. nov. 24. 22:06
 5/9 anonim ***** válasza:
A mentális betegekkel kapcsolatban a társadalom még mindig elutasító, akár tud róla, akár nem. Engem is a depreszióm miatt hagytak el a barátaim, azóta nem a régi a kapcsolat velük. Ne hibáztasd magad, lesz jobb is :) és ez a netes ismerkedés nem hülyeség, könnyen találsz hozzád hasonlót.
2012. nov. 25. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Nekem sincsenek, nekem egy hasonló gyönyörűséges betegségem van: szociális fóbia. Egy időben depressziós is voltam miatta, most már jobb. De átérzem, tudom milyen az amikor vágyakozol jó barátok után de senki sem érti meg miért viselkedsz úgy ahogy.
2012. nov. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
^23/F
2012. nov. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mit tettel azert hogy valtozzon a dolog?
2012. nov. 26. 21:17
 9/9 anonim válasza:
Eddig semmit D:
2012. nov. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!