Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipoláris zavarban Tegretolt...

Bipoláris zavarban Tegretolt miért adják?

Figyelt kérdés
Eddig az illető tudomásom szerint Rivotrilt kapott. most ezt láttam nála? Én úgy tudom,hogy minkét szer epilepszia gyógyszer.
2009. aug. 12. 21:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Mindkettő epilepsziára IS használatos, de a Rivotril emellett nem bipoláris depresszióra, hanem szorongásra, tehát inkább csak antidepresszáns kezelés kiegészítőjeként.

A Tegretol bonyolultabb, inkább bemásolom:

"epilepsziás betegekben – elsősorban gyermekekben és serdülőkben - a Tegretol pszichotróp hatását is kimutatták, ami a szorongásos és depressziós tünetekre is pozitív hatást fejtett ki, valamint csökkentette az ingerlékenységet és agresszivitást.

Pszichotrop hatása révén a Tegretol klinikailag hatékonynak bizonyult affektív zavarokban, azaz akut mania kezelésében, valamint a maniás-depressziós (bipolaris) zavarok fenntartó kezelésében akár monoterápiaként, akár neuroleptikumokkal, antidepresszánsokkkal vagy lítiummal kombinálva".

Szóval, valóban szokták adni, bár én lórúgásnk tartom...

2009. aug. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A Rivotrilt mindenki ilyen depresszió stb témákra szedi. Szerintem a másikat is... Lehet, hogy jók epilepsziára is, azt nem tudom.
2009. aug. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
A kettőt szedtem együtt így gondolom szüksége van rá. Egyébként a tegretolt tényleg epilepsziára is adják.
2009. aug. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

8:52

Meg kérdezhetem miért kaptad ilyen kombinációban?

S milyen hatással volt rád?


Próbálnék tájékozódni az illető állapotáról azért kérdem.

2009. aug. 14. 09:18
 5/6 anonim válasza:

Ciklotim típus vagyok. "A bipoláris zavarok enyhe formája, amelyben a tünetek súlyossága nem éri el a klinikai szintet. A hangulati élet periodikus hullámzása."

Sok nehézség miatt elég mélypontra kerültem. Ha ilyen problémája van azt jól lehet takargatni a külvilág elől.

írj ha még van kérdésed.

2009. aug. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Örülénk ha tudnék neked mesélni az illetőről és ha a kérdéseimben tunál valami hasznos tanáccsal szolgálni. kérlek írj privit:))

2009. aug. 18. 18:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!