Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történne ha elhagynám az...

Mi történne ha elhagynám az antidepresszáns szedését?

Figyelt kérdés
Lassan egy hónapja szedek antidepresszánst (Mocrim 150 mg) és eddig semmi hatását nem éreztem, csak a mellékhatást, de abból elég sokat. Elvileg minimum fél évig kéne szednem, de ha abbahagynám, akkor hirtelen visszaesne az állapotom vagy mi lenne?

2012. okt. 25. 16:14
 1/5 MRC31 ***** válasza:
63%

Egy hónap alatt kevés épült be a szervezetedbe, csak kisebb elvonási tüneteket észlelnél.


Nézd én tapasztalatból mondom, hogy ezek a bogyók sz*rt sem érnek. Szedheted évekig, a problémáid nem ettől fognak megoldódni, csak annyi, hogy le fog kábítani.


Szeded a bogyót vagy nem szeded nem ettől fogod megtalálni a megoldást, ezért ha abbahagyod ugyanoda jutsz mint az elején, ha szeded akkor meg letompulsz.

2012. okt. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem 6 hét kellett míg hatni kezdett! 3 hétig én is csak mellékhatásokat éreztem tőle.
2012. okt. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én már többször kezdtem el és hagytam abba antideptesszánsok szedését, pár hónap után elhagyva sem lesz semmi tapasztalataim szerint, esetleg kicsi elvonási tünetek... viszont ezek a szerek úgy vannak kitalálva, hogy hosszabb ideig szedjék az emberek, fél év szedéstől semmi bajod nem lehet, és még az is lehet, hogy segít, szóval miért ne szednéd tovább, ha egyszer már elkezdted? Bennem is mindig ott volt, hogy minek, hogy úgysem használ, meg ilyenek, de ha idő előtt abbahagyod, sosem derül ki, használna-e. Ha pedig zavaróak a mellékhatások, inkább próbálj meg másfélét íratni, mondd el az orvosnak, meg azt is, hogy szerinted nem segít, és majd eldöntitek közösen, mi legyen.
2012. okt. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem is azt mondta a doki, 6 hét, mire hatása lesz..

Azóta jobban is érzem magam.

2012. okt. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
63%
Csak fokozatosan hagyd el, mert okozhat megvonási tünetet. Nem fogsz visszaesni, mert úgysem használnak az antidepresszánsok, csak placebók. Tapasztalatból írom. Én többszöri nekifutás után és több havi szedés után még rosszabbul is lettem tőlük. Jelenleg nem szedek semmit, mert rendbejöttem.
2012. okt. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!