Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vett már részt valaki hipnózis...

Vett már részt valaki hipnózisban / hipnoterápián gyógyulás céljából?

Figyelt kérdés
nagyon érdekelne a dolog, és szeretnék tapasztalatokat kérni :) Előre is köszönöm!
2009. aug. 9. 09:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Én láttam többször olyat, hogy másokat hipnotizáltak, és egyszer volt, hogy engem is. De nem voltam beteg, és amiket láttam, az nem gyógyulás céljából volt, csak "mutatvány", szórakoztatás. Azt hiszem, lelki gyógyulást lehetne elérni, amitől aztán a test is meggyógyulna. Ezt csak godnolom, nem tudom.
2009. aug. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
3 nap múlva fogok részt venni ilyenen, aztán majd elmesélem, ok? :)
2009. aug. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!! MÁr izgatottan várom a beszámolót :)
2009. aug. 16. 12:24
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.


Röviden írok most: egyrészt, mert nem akarok ide regényt írni, másrészt pedig az idő múlásával derülnek ki a dolgok, és lesz egyre több élményem.


Maga a hipnózis élménye egy zseniálisan jó érzés, de nincs benne semmi elvont: olyan, mint egy iszonyatosan mély meditáció, amit a hipnotizőr irányít. Tudatában vagyok a dolgoknak, és együttműködök vele, így nem tudom, mi lenne, ha rá akarna venni olyasmire, amit nem akarok, de ilyesmi nem is történt. Meglepő, hogy amikor azt mondja, hogy nem tudom kinyitni a szememet, és én megpróbálom lazán kinyitni, nem megy. Más esetben kinyílt volna, de most mintha tényleg nagyon nehéz lett volna. (Persze, ha csak azért is ki akarom nyitni, biztos sikerült volna, de hát nem erőlködtem, hiszen nem ez volt a cél!:)


A múlt elengedése tényleg hatalmas megkönnyebbülés, és minden eseménye a hipnózisnak csodálatos élmény volt számomra.


Az, hogy a lelki problémám mennyire oldódik meg, az az idő folyamán kiderül. Talán pár nap vagy hét lesz, és egyre jobb és jobb lesz. Viszont már most is sokkal jobban érzem magam, szóval már így is segített, csak még azt nem tudom, mennyire!


Testi bajra is biztosan remek, nekem lelki gondom volt.


Meghökkentő egyébként, hogy a tudatalatti hogyan irányítja a testet.


Összegezve: amit átéltem, már önmagában is gyógyító. Az, hogy a fő gondomat mennyire oldotta meg, majd kiderül. Ha gondolod, küldj emailt, és később majd írogatok neked a dolgok állásáról, hogy képben légy, és el tudd dönteni, mennyire érdemes elmenned. :)


Ha rendesen el tudsz lazulni (márpedig miért ne tudnál), akkor a legrosszabb esetben is nagyon jól érzed majd magad közben és utána. Legjobb esetben megváltozik az életed.


Na ez így is hosszúra sikeredett. Majd még írok, de inkább emailben, de ha gondolod, ide is leírhatom. (Más is írhat nekem, aki kíváncsi). Egy pár nap múlva többet tudok mondani.


:)

2009. aug. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem volt aktív hipnózisom (egy biciklin kellett tekerni közben). Nehezen hipnotizálható vagyok, könnyen befolyásolom az eredményt, ezért hiteltelen volt, de jól szórakoztam. És örülök, hogy a terapeuta nem zárta le az emlékezetemet, mert így a mai napig emlékszem rá. Nagyon kikapcsolt, annak ellenére, hogy nem mindig teljesítettem a feladatokat, csak amihez kedvem volt. Például éreztem, hogy egy réten tekerek, fúj a szél, süt a nap, és tök jó, de már a nehéz vasgolyót nem akartam a kezemben cipelni. :) A procedúra végére kellemesen elfáradtam, ami normális, és fel is szabadított lelkileg. Ha komolyan nem is szabad venni, érdemes kipróbálni az aktív hipnózist.
2009. szept. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Előző előtti vagyok, és írok röviden. Fantasztikus dolgok történnek velem! :) Lassan egy hónapja, hogy hipnotizáltak, és azóta az életem egyre csak jobb és jobb és jobb... Lazább, nyugodtabb vagyok, nyitottabb, többet viccelődöm meg minden. Az önbizalmam 2,5-szeresére nőtt, az alaphangulatom 3-szorosára. :) Odafigyelek tudatosan az elmémre, a gondolataimra meg minden, de nagyrészt ezt eddig is tettem, és ilyen mértékű változásban még nem volt részem. :) Nem lettem egyből más, de már így is óriási az eredmény, és szinte minden nap tapasztalom.


Írok még, mert még nincs vége! :))))

2009. szept. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6-os, ha erre jársz: 10+ év után mi a végső következtetés? és mi a neve a hipnotizőrnek?
2023. júl. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!