Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mirtadepi, mirtazapin, mirtaza...

Mirtadepi, mirtazapin, mirtazapin orion. Az antidepresszánsok melyik csoportjába tartoznak?

Figyelt kérdés
SSRI-khez?

2012. aug. 27. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem SSRI, de nem találtam meg, mi. Lehet, hogy különálló, mert sehol sem sorolták be egyik csoportba sem.
2012. aug. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A MIRTADEPI-t ne szedje együtt:

- ún. monoamin oxidáz-gátlókkal (MAO-gátlókkal). Továbbá ne szedjen MIRTADEPI-t a MAO-gátló-kezelés abbahagyása utáni két hétben. A MIRTADEPI-kezelés abbahagyása utáni két hétben pedig ne szedjen MAO-gátlót.

MAO-gátló pl. a moklobemid, tranilcipromin (mindkettő depresszió ellenes szer) és a szelegilin (Parkinson-kór kezelésére használt szer).

Óvatosan alkalmazza a MIRTADEPI-t, ha az alábbi gyógyszerekkel együtt szedi:

- depresszió ellenes szerekkel pl. SSRI-kkel, venlafaxinnal és L-triptofánnal va


Ezek szerint egyik közismert csoportba sem tartozik. A doki csak tudja, miért ezt írta...Én bíznék benne.

2012. aug. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mirtazapin oriont irt fel, s annyit mondott hogy van benn szorongádoldó is , így nem kell mellé frontin
2012. aug. 28. 14:27
 4/5 anonim ***** válasza:
29%

Fontos, hogy szedjed előírás szerint. Nem szabad rajta meditálni. A mellékhatások egy héten belül elmúlnak. Minden nap, azonos időben.

Még talán annyit: semmilyen antidepresszáns nem hizlal. Csak a nők bánatukban( vagy örömükben) elkezdenek falni, és a gyógyszerre fogják.

2012. aug. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A hízástól nem félek, pajzsmirigybeteg vagyok ha hizok 1 kilot, akkor nálam csodaszámba megy :D meg azért rámférne :D
2012. aug. 29. 13:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!