Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vannak itt olyan pánikbetegek...

Vannak itt olyan pánikbetegek / emetofóbiások akik szivesen beszélgetnének?

Figyelt kérdés
Sajnos elég régóta gyötör ez és nem ismerek egy hasonló embert. Járok psichologushoz, de ő is csak könyvből tanulta. Környezetem meghallgat, de el sem tudják képzelni, hogy milyen ez.Imádom a barátaim, probálnak segiteni, de látom, hogy nem tudnak mit kezdeni, mert nem értik. Jó lenne tudni, hogy nem vagyok egedül...

2012. aug. 26. 21:28
1 2
 1/11 anonim válasza:
Szia! én szívesen beszélgetnék veled. Ugyan nem pánikbeteg vagyok, hanem szociálfóbiás ... de azért mondhatni vannak "kisebb" pánikrohamaim. Anyukám is pánikbeteg már jó sok éve az egyik legjobb barátnőm is az. Szóval van sajnos tapasztalatom a dologban. Írj ha gondolod :)
2012. aug. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
én évek óta vagyok pánikbeteg, bár jelenleg az életvitelemnek köszönhetően tünetmentes. többször jártam pszichiáternél, végül az aktív pszichoterápia segített és az, hogy elfogadtam a betegséget, ezért ha jön egy roham, az már nem teljesedik ki úgy.
2012. aug. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

óhh,dehogy vagy egyedül..:)

Én már nem is tudom mióta küzdök a pánikkal,de október óta lett rémes legjobban az életem tőle,mert beiratkoztam esti érettségire és nem bírtam idegileg,tönkretett.

Rengetegen küzdenek ezzel a betegséggel,és tudod miért egyre többen? Nincs meg az emberbe a biztonságérzet! Bármikor holnap felmondhatnak neked,bármikor kirabolhatnak..szar világban élünk,szar országban ezért egyre gyakoribb ez a betegség,mert ott az állandó bizonytalanság.

Nekem nem ez miatt jött ki,de sok embernek igen. Lelki okát kell megkeresni mi okozza és akkor állítólag sikerül kigyógyulna..na én kötve hiszem:) ez gyógyíthatatlan szerintem. Papám 81 éves és még mindig benne van,erről ennyit. Szép jövő!

2012. aug. 27. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mit jelent az konkrétan h aktiv??? heti 5x voltál terápián? én nem akarom elfogadni, hogy ez van. én szeretném legyőzni. Amiko rohamom van akkor nem küzdök ellene, akkor elfogadom. DE amikor jól vagyok, akkor keresem a megoldást.
2012. aug. 27. 12:59
 5/11 anonim ***** válasza:
Shirley Trickett: Csak semmi pánik! Olvasd el, jó könyv! Segíteni fog!
2012. aug. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kedves vagy, de annyi könyvet olvastam már. Tapasztalatból beszélsz? Neked ez volt és segített? mert akkor megpróbálhatom ...csak hát ...
2012. aug. 30. 02:02
 7/11 anonim ***** válasza:

írtam privátot, de itt is megosztom röviden.


tehát az aktív pszichoterápia azért aktív, mert mélyre ásnak. nem kellett heti 5-ször járni, csak heti 1-szer, de kiderült az ok és ezt megtudva, átgondolva és átbeszélve az érintettekkel (szüleim) szinte magától megszűntek a rohamok. nekem bevált. triviális dolgokról van egyébként szó, vagy legalábbis nálam így volt. mert nekem a rohamok során a legnagyobb félelmem az volt mindig, hogy rosszul vagyok, de senki nem segít, hülyének néznek, vagy drogosnak, vagy bolondnak, átlépnek rajtam, nem hívnak mentőt. olyan dolgokra vezették vissza, hogy pl. hamar lepasszolt anyám, csak 5 hónapos koromig szoptatott és ment is vissza dolgozni, meg hogy pl. gyerekkoromban pattogtam, hogy nézd mit rajzoltam, meg ilyenek, akkor nem figyeltek rám.

2012. szept. 1. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én pánikbeteg vagyok és ma borzalmas napom volt, így keveredtem ehhez a kérdéshez. Szívesen beszélgetnék.
2012. szept. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én emetofóbiás vagyok már évek óta. Úgy érzem soha nem lesz jobb :( Szívesen beszélgetnék veled.
2012. szept. 8. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Sziasztok! Hát az én történetemet hosszú lenne most leírni, de tapasztalataimat szeretném megosztani veletek! Jártam pszihologushoz, szedtem gyógyszert... természetesen segítettek ezek a dolgok is, de számomra az a leghatásosabb a mai napig is, ha magamnak bebeszélek pozitív dolgokat! Nekem a pánikrohamok akkor jönnek /jöttek/ mikor bebeszéltem magamnak őket! Szóval ha picit is rosszul érzem magam egyből arra gondolok, h nem lesz baj, multkor sem volt, ezt is kibirom, miért ne bírnám, hisz már annyiszor végigcsináltam! Szóval nyugtatom saját magam! Számomra minden nap, ha mondjuk buszozok és nem vagyok rosszul az erőt ad egy következő buszozáshoz! Hülyén hangzik, de sokszor az is megnyugtat, ha arra gondolok, hogy más is átéli ugyan ezt!


21/L... 2 éve pánikbeteg

2012. okt. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!