Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyik barátnőm nagyon durván...

Egyik barátnőm nagyon durván elkezdett drogozni és ha szólunk neki felháborodik. Mit lehetne csinálni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy kb 2 éve használjuk rendszeresen,de határon belül.Szóval hétvégenként természetesen nem minden hétvégén vagy nagyobb buli esetén.Szóval eddig mindig kordában tartottuk egymást.De most szakított vele a barátja és már 6.napja h folyamatosan nyomja magába.Már elötte kb 1-2 hónapja elkezdte jóval durvábban mint mi azaz 7ből 4-5napokat ment.Mikor mondjuk neki a fejünkhöz vágja h mi is csináljuk amiben igaza van csak nem mindegy a mennyiség és

a napok közötti szünet.És egyszerűen nem akarja meg érteni,mert ha szólunk úgy fogja fel h ellene vagyunk...Mi pedig csak segíteni szeretnénk neki.


2012. júl. 26. 20:44
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Az a baj h mi vagyunk akik hatással tudnak rá lenni senki más.Hát jóval vissza vettünk miatta mi is.Hogy lássa mi is megtudjuk állni de őt nem érdekli akkor csinálja egyedül.És ez az ami nagyon aggaszt minket h azért mi még 1x nem jutottunk el odáig h egyedül csak úgy egymagunkban neki álljunk ő meg most már igen.Nem érdekli h milyen napszak van vagy milyen nap van-e ott valaki vagy egyedül van...
2012. júl. 26. 21:41
 12/16 anonim ***** válasza:

szülei nem látják ? nem szólnak semmit ??


amugy van a csernus alapítvány a hely magadért .őket ismerem keressetek rá neten .van függő csoportjuk is meg hozzátartozói is. érdekes lehet mindannyitoknak. Amúgy meglehet tudni mit használtok ?

2012. júl. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Hát sajnos nevelő otthonban nevelkedett így a szüleire nem nagyon számíthat mert nem túlzottan érdekli őket mi van a gyerekükkel.Hát ezeket az új szereket...amikről szó van a tv-ben,hiradóban.Az a helyzet h igazából az orvosi segítséget szeretnénk el kerülni...Igazából az egész baráti körünk használja ki jobban benne van ki csak alkalmi használó,csak ő sajnos kezd a folyamatos használóvá válni úgy 1-2 hónapja.Hát szerintem még 1x megpróbálunk vele le ülni beszélni és ha egy kicsi javulás sincs akkor tényleg kell külső segítség majd.

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és a tanácsokat :)

2012. júl. 27. 11:13
 14/16 anonim ***** válasza:

tegnap 21:41 "Hát jóval vissza vettünk miatta mi is.Hogy lássa mi is megtudjuk állni de őt nem érdekli akkor csinálja egyedül."

Ez így nem elég. Nektek nem "jóval visszavenni" kell, hanem teljesen abbahagyni, ha valóban segíteni akartok. Ez még nem elég, több kell, de ha ezt az első lépést nem teszitek meg, akkor minden más szart sem ér.

2012. júl. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 kovacs.sz.ti válasza:
16 vagyok, 12éves koromotól cuccoztam én is. Először csak fűvel kezdtem, aztán nyugtatókkal és alkohollal turbózva. Később jött a speed, majd az extasy és a legdurvábbak sorban : kati, gina, kokain, és a herka pár alkalommal. 13évesen elvittek intézetbe Szekszárdra, ott voltam 3 hónapot, közben elvonón és a zárt osztályon a pszichiátrián is. A legvége ennek az lett, hogy Esztergomba vittek javító-nevelő zárt intézetbe ahol 1év 7 hónapot voltam. Június 14-én szabadultam és haza jöhettem a családomhoz végre. Hozzá teszem, hogyha fél évvel később vittek volna Esztergomba akkor kel kellett volna vágják a lábamat, ugyanis ki fekélyesedett a sok szintetikus drogtól amit naponta többször és megállás nélkül használtam egyszerre többet. CSODA(!), hogy nem haltam meg, szóval mondd csak meg a barátnődnek, hogy ha 18 éven aluli, akkor intézet lesz a vége és,-vagy elvonó, ha 18 fölötti akkor akár sitt is lehet és természetesen temető is lehet a vége, úgyhogy egy hülye pasi miatt úgy cuccozzon!!!! Azt meg kérdezhetem, hogy egyáltalán milyen cuccot használ ?
2012. aug. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Már nagy korú.Amúgy intézetben nevelkedett.Ház általában mi is Katizni szoktunk meg néha gina.Amúgy gratulálok a le álláshoz :)
2012. aug. 12. 20:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!