Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szedett közűletek valaki...

Szedett közűletek valaki Paretint, vagy más parexatin tartalmú gyógyszert, és ha igen, milyen volt?

Figyelt kérdés
23 éves srác vagyok, felírták a paretint pánikbetegségre, és tudni szeretném mennyire súlyosak a mellékhatások az első hetekben, és hogy tudok e majd dolgozni vele.

2012. júl. 26. 16:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem, de google a barátod

Nagyon gyakori mellékhatások (10 beteg közül több, mint egy esetében fordulhatnak elő):

- Émelygés (hányinger). A gyógyszer reggeli, táplálkozással egyidejű bevételével csökkenthető ennek előfordulása.

- A szexuális vágy vagy funkció változása, pl. az orgazmus hiánya és férfiaknál a merevedés, illetve az ondókilövellés zavara.

- Csökkent koncentráló képesség.

Gyakori mellékhatások (10 beteg közül legfeljebb egy esetében fordulhatnak elő):

- A vér koleszterinszintjének emelkedése.

- Étvágycsökkenés.

- Aluszékonyság, álmatlanság, izgatottság, kóros álmok (beleértve rémálmok).

- Szédülés, remegés, fejfájás.

- Szokatlan gyengeség érzése.

- Homályos látás.

- Ásítozás.

- Hasmenés vagy székrekedés, hányás, szájszárazság.

- Izzadás.

- Testsúly-gyarapodás.

2012. júl. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
jól hangzik, lehet én is kérek belőle hahaha
2012. júl. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szedd a gyógyszeredet, amit szakorvos írt neked. Ha nem változtatsz különösebben az étkezési szokásaidon, nem okoz elhízást. Tény, hogy az első pár napban erősödnek a pánik tünetei, amíg megszokja a szervezeted a gyógyszert. Ilyenkor amúgy is fél adaggal szoktak kezdeni. Én túléltem. Amit tanácsolni tudok, hogy most vesd bele magad valamilyen feladat megoldásába, sportba, munkába. Hogy kellőképpen elvond a saját figyelmedet a betegségről, és kellőképpen elfáradj. Eggyel törődj: a gyógyszert a megadott mennyiségben, naponta, órára pontosan vedd be. A szexuális életed kicsit nehézkesebbé válik, de a betegség elmúltával busásan kárpótol majd. Sok sikert kívánok. mNe piálj, és ne cigizz. Ez is sokat segít. Iratkozz fel pánikos fórumra, ahol magadhoz hasonló betegekkel konzultálhatsz. Lesz aki már előtted jár a betegségben, ő segíthet neked, és lesz aki utánad következik, annak meg te segíthetsz.
2012. júl. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

www.bura.hu

Erről írtam

2012. júl. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és a tanácsokat! Jó hogy ilyen segítőkészek vagytok! :)
2012. júl. 28. 21:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!