Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Titeket zavar, ha valaki raccsol?

Titeket zavar, ha valaki raccsol?

Figyelt kérdés
Engem sajnos igen. Olyan idegen, és biztos rossz nagyon ezeknek az embereknek. Miért nem múlt el nekik gyermekkorukban?

2012. máj. 3. 21:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Engem nem, mert van akinek jól áll. Ha egyébként egy szimpatikus ember, akkor semmi gáz.
2012. máj. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Mert ez nem egy nátha, ami x idő után mindenképpen elmúlik. Meg mondjuk azért, mert nem kerültek jó logopédushoz.

Én is ezzel küzdök, magamon nagyon zavar, de ha másnál hallom, akkor is. Úgyhogy meg tudlak érteni. Sajnos nem nagyon lehet ezzel mit kezdeni, én felnőttként is jártam egy igen jó logopédushoz, de úgy látszik, késő volt már.

Hozzáteszem, nem hátráltat semmiben, normális életet élek, és akkor sem vagyok frászban, ha mondjuk idegen embert kell telefonon felhívnom.

2012. máj. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De van, aki nem szimpatikus, és akkor még ellenszenvesebbé teszi a raccsolás!
2012. máj. 3. 21:12
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Engem nem, de a susogás nagyon tudja bántani a fülem. Tudom, hogy szegény emberek nem tehetnek erről, de hát. Tolerancia kérdése az egész.
2012. máj. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A susogás az amikor csikorognak az s-ek meg a cs-k? Hú az de sz*r. :S

Főleg középkorúaknál és idősebbeknél gyakori az h beszéd közben csontrecsegéshez meg bélhangokhoz hasonló hangokat adnak ki, egyszerűen nem tudom elviselni mert túl érzékeny a hallásom. A beszédhibák nem zavarnak annyira.

2012. máj. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Gyermekeknél az az elsődleges, hogy a kiejtett hangokat meg lehessen különböztetni egymástól. Sok helyen ekkor megelégedtek a szülők a gyerek beszédével, mert akkor nem lesz gond az írás-olvasással. Vagy próbálták javítani, de nem jöttek rá arra, hogy fel kellene talán vágni a nyelvüket.

Nyugodj meg, a beszédhibásokat mindig jobban zavarják a hibáik, mint másokat! Próbálnak szépen beszélni, de nem megy.

2012. máj. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
ZAVAR ! Magyar tanárom: a göjögök, meg ajisztotejész.....
2012. máj. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem zavar.

Több barátom is raccsol, szeretem őket, mégis a hideg futkároz a hátamon.

Igaz, raccsolásból is van többféle.


Az a szörnyű, ha a szülő a gyerekére ragasztja rá.

Ismerek harmadik generációs raccsolós (mind a három generációt személyesen...) fiút, akire nem figyeltek a szülei... Szemem előtt nő föl és nem merek szólni, hogy figyu, logopédus, mert a gyerek raccsol - ezzel megbántanám a szülőket és a nagyszülőket is.

2012. júl. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
94%
Én is raccsolok és engem nagyon zavar hogy nem tudok normálisan beszélni, és a hülye iskolában sokszor piszkálnak emiatt -.- :( ha meg egy idegennel beszélek átgondolom hogy mit is mondjak neki hogy minél kevesebb R betű legyen egy mondatban :l
2012. szept. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem bírom pörgetni azt a rohadt "R"-t. Nagyon zavaró. A haverjaim mindig azzal piszkálnak, hogy "répa retek mogyoró, korán reggel, ritkán rikkant a rigó".
2012. dec. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!