Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tennél, ha a gyereked az...

Mit tennél, ha a gyereked az ellenkező nem "életét akarná élni"?

Figyelt kérdés
Úgyértem, gyerekként. Ha ha pl a kislányod fiús ruhákban akarna járni, esetleg fordítva.. Megengednéd? Vagy mit tennél?
2009. jún. 19. 19:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Először is elvinném egy pszichológushoz, aki erre a viselkedési zavarra valószínű választ tudna adni. Semmiképpen nem bántanám emiatt mert lehet, hogy nem is tudatos. De a szülő egy ilyen problémával szerintem nem tud megküzdeni.
2009. jún. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De ha mondjuk mégis pszichológus nélkül kellene, akkor mit tennél? Úgy saját kútfőből..
2009. jún. 19. 19:47
 3/13 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy TE megengednéd-e... Hogyha nem hagyatkozahatnál senkinek a tanácsára (pl pszicológus) Vagy például mikortól vinnéd el pszichológushoz? Mennyi idő után vagy milyen "tünetek" után?
2009. jún. 19. 19:50
 4/13 anonim ***** válasza:
61%
én elvinném pszichológushoz, később ebből komoly problémái lehetnek.
2009. jún. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekként mi a probléma?Lány létemre mindíg nadrágban jártam gyerekként, utáltam a szoknyát, mert abban nem lehetett fáramászni. utáltam a babákat, nem értettem miért jó játék az, hogy "főzünk". Kértem, hogy vágják le a hajam, mert meleg volt nyáron és csak beeakadt mindenbe. építettem, másztam, verekedtem. csak fiú barátaim voltak.

most 3 gyerekem van, párom, szép házasságom.

(A lányaim nadrágban, rövid hajjal éppen házat építenek a bátyukkal és barátokkal a fára.)

2009. jún. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
20.00-nak totál igaza van! Nem is tudok hozzátenni semmit.
2009. jún. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekként tényleg nem gond, nem kell ezért pszichológushoz vinni. Sokszor van olyan is, hogy egy kisfiú királylány akar lenni... ez nem jelent semmi rosszat, csak még nem egyértelmű számukra a férfi/női nem.

Én is távirányítós kisautót kértem karácsonyra, fiúkkal játszottam, fára másztam, szoknya helyett fiú (és nem fiús!) ruhákat hordtam. 6-7. osztályos koromban kezdtem el megváltozni, amikor már kaptam olyan beszólásokat, hogy leszbikus vagyok...

Jelentem, hetero vagyok, bár szoknyát azóta sem veszek fel és maradtam a sportosabb stílusnál, de felsőkben kifejezetten kirívóakat hordok! :)

Nyugodtan engedd, hogy hordja azt, amit akar, anyukám sem szólt nekem sosem érte (orvos). :)

2009. jún. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenképpen kivárnék. a gyerekeknél teljesen normális, ha olykor felveszik az ellenkező nem külső és viselkedéses jegyeit, mert ebben az időszakban alakul ki, majd rögzül a nemi indentitásuk. ám ha úgy látom, hogy ez később sem (úgy értem, hogy kiskamaszkorban) rendeződik, akkor elbeszélgetnék a gyerekkel.
2009. jún. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkorban ez nem egy kirívó esemény.Ezért nem kell rögtön szakemberhez szaladgálni,még lehet ártasz is vele, mert szegény gyermek úgy találja megélni az általa játszott kíváncsiságból vagy majmolásból eredő játékot, mint ha bűnt követne el.Nem kell eltiltani a próba lehetőségétől, legfeljebb amikor bemutatót tart nem fogod éljenezni túlságosan.Vezethető a gyermek csak figyelemmel kell kísérni fejlődési útját, lehetőleg minden kérdésére kapjon az eszecskéjéhez mért kielégítő választ.Minden téren!A megválaszolatlan kérdéseket nem tudja hogy mire vélje, hát fennállhat, hogy kreál ő saját maga rá válaszokat.Szerencsés esetben eltalálhatja a helyes választ is, de nagy a kockázata annak, hogy rossz irányba könyvel el dolgokat.Ez pedig a szülő dolga, folyamatosan figyelemmel kísérni nem csupán testi hanem szellemi fejlődési vonalát.Azért, mert kíváncsi arra, hogy miként fest a másik nem által hordott viseletekben egyáltalán nem jelenti azt, hogy azt az életet is akarná élni-ahogyan az a kérdésben szerepelt.
2009. jún. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Én nem szülő vagyok, hanem a "másik odlalt" képviseltem annak idején. De én szó szerint a fúk életét akartam élni, nem úgy hogy csaj volt egy kis időszakom, mikor fiú ruhákat akartam felvenni. Sőt elég nagy lelki teher volt az is, hogy testileg lány vagyok. Nem hiszem, hogy ezt valaha is elmondtam volna anyáéknak. De már én is női ruhákat hordok, és hosszú hajam van, és lányokkal barátkozok (gimis vagyok azóta). Csak arre lettem volna kíváncsi, hogy a többi szülő mit "kezdett volna velem", vagy mit gondolhattak rólam meg anyáékról a többiek szülei, hogy vajon hülyének néztek-e vagy mi. Engem nem vittek soha orvoshoz, és nem is beszéltünk erről (én legalábbis nem emlékszem) már kiskoromban sem az a típus voltam, aki tudna/merne az ennyire belső dolgairól beszélni. Meg bizonyos dolgokat megengedtek már egy idő után (pl levágathattam a hajam, vehettem fel fiúünneplőt), de bizonyos másokat meg nem (pl nem iratkozhattam be fiúknak való edzésekre, ahova csak fiúk járhattak). Hogy például jól tették-e, hogy nem vittek orvoshoz. Szóval várok még válaszokat a kérdésre,ha valakinek esteleg van kedve hozzá :) És a kérdést ténylegesen úgy értem, ahogy leírtam, nem csak kifejezetten ruhákra, játékokra, csak példának szántam. Köszi!
2009. jún. 20. 11:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!