Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológus hozzáérhet a...

A pszichológus hozzáérhet a pácienséhez?

Figyelt kérdés
Megsimogathatja, átkarolhatja "csak úgy"?
2012. márc. 15. 21:32
 1/10 anonim ***** válasza:
elvileg nem lenne szabad. amikor én jártam pszichológushoz, akkor köszönésnél kezet fogtunk. ennyi volt a fizikális kontaktus.
2012. márc. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Semmi sem tiltja..
2012. márc. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

nem tudom a jogi dolgokat, de kicsit csodálkoznék, ha bármi is tiltaná az ilyesmit...

vagy bármi értelmes indokot tudna valaki mondani, hogy miért ne?!

nyilván van egy határ...

2012. márc. 16. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem azért nem kellene mert előfordulhat h a lelki sérült személy túlságosan is közelinek éli meg az orvossal való kapcsolatát. De nem tudom h tiltja e ezt valami, ott a google:)
2012. márc. 16. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

egy pszichológusnak tudnia kell, hogy mivel mit válthat ki, végülis ez a munkája, nem?

szvl sztem felesleges korlátozni, lehet valakinél árt, lehet vkinél használ az érintés, gondolom ÉÉÉÉN :D

2012. márc. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 baberosi.leander válasza:
A kezelőorvos és a páciens közötti fizikai kontaktusra vonatkozó speciális jogi szabályozás nincs, gyakorlatilag a személyhez fűződő jogok és a büntetőjog által körülhatárolt kereteken belül történhet. Ezen túlmenően a 2011. júliusában létrejött Klinikai Szakpszichológusi Kamara etikai kódexe tartalmaz rendelkezéseket illetve iránymutatást a fenti kérdéskörrel kapcsolatban. Amennyiben zavar az érintkezés, azt tanácsolom hogy ezt hozd kelezőorvosod tudomására, tapasztalataim alapján a pszichológus kollégák ezt a visszajelzést megfelelően értékelik, hiszen mindig a beteg érdeke a legfontosabb. A félreértések ilyen jellegű orvos-beteg viszonylatban rendszeresen előfordulnak, azonban ha ez nem kerül tisztázásra, az a jövőbeni kezelés sikerességét veszélyezteti, amit senki nem szeretne.
2012. márc. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtatok!


Azért gondoltam én is, hogy van esetleg valami "szabályozás", mert engem érzelmileg eléggé fölkavar az ilyen szintű közvetlensége.

2012. márc. 16. 14:23
 8/10 A kérdező kommentje:

14:22, (most olvastalak.) Zavarni nem zavar, de azért mélyebben érint, mintha akármilyen ismerősöm érne hozzám.


Korábban meg azt hittem, hogy az lesz, amit az első válaszoló is írt, hogy kezet fogunk a bemutatkozásnál és slussz.

2012. márc. 16. 14:27
 9/10 anonim ***** válasza:

Terápiás helyzettől és a páciens állapotától, betegségétől függ, de általában nem.


Van más helyzet, amikor pl. nemhogy szabad-e, hanem egyenesen kell. Gondolj csak a Good Will Hunting c. filmre. Az a helyzet nagyon is valóságos helyzet, nem holmi hollyw-i kacat. Egy traumatizált ember esetében pl. KELL a mindenfajta testi kontaktustól való iszonyát, rettegését lazítani, oldani (ami a bántalmazás egyenes következménye).

2012. márc. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Ezt az érzést oszd meg a pszichológusoddal. Ha úgy érzed, nem bízhatsz meg benne, és ez nem egy rád jellemző érzés, hanem csak vele kapcsolatban érzed, akkor viszont zárd le vele a terápiát. Egyébként van több olyan módszer, ami érintést igényel: pszichodráma, szomatodráma, táncterápia és mozgásterápia (ezek csoportosak) és a hipnoterápia során is lehet érintés.


Üdv:

Tamás



[link]

2012. márc. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!