Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kiskorom óta félek a rendőrökt...

Kiskorom óta félek a rendőröktől és ha csak igazoltatás van már rosszul vagyok. Hogyan szabaduljak meg ettől?

Figyelt kérdés
Mindig úgy érzem bántani akarnak és büntetni. Néha elég ha meglátom őket.
2012. febr. 28. 17:22
 1/7 anonim ***** válasza:
hát ez már akkor valszeg egész életben elkisér,
2012. febr. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Valami fobiad lehet, amit talan egy gyerekkori trauma okozott. Esetleg beszelgess el errol egy dokival.

Ismertem egy lanyt, aki a lufiktol volt rosszul. Szulinapra hozott valaki egy lufit es a csaj annyira kiborult, sirt, hisztizett, hogy a vegen begorcsolt es csak rangatozott. Ez nagyon durva klinikai eset de sajnos van ilyen is.

Vannak akik a repulestol felnek de ezeket terapiaval lehet kezelni. Ha igazan meg akarsz ettol szabadulni, akkor keress fel egy orvost. Mert ugye a repulest konnyu elkerulni, nem repulsz es kesz, de a rendorokkel uton utfelen talalkozni fogsz eleted soran!


Esetleg kezdesnek nezd meg a Rendorakademiat :) vagy nezz olyan filmeket, amiben jokepu rendor nenik/bacsik vannak, hogy szokd a latvanyukat. Esetleg menj be a helyi rendor orsre es beszelj az egyik egyenruhassal :) A felelmed ugy tudod lekuzdeni ha szembeszallsz vele.

2012. febr. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezeket lehet kezelni elég jól, csak kell hozzá pszichológusi segítség. Egy barátom ismert olyat, aki (jó, ez gyakoribb mondjuk, de ő nagyon félt) a pókoktól való félelmétől szabadult meg így.
2012. márc. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Orvost keress fel vele mindenképp.


Vagy meny el te is rendőrnek :D

2012. márc. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szabadulj meg a rendőröktől. Járj rakétavetővel.
2012. márc. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is pont így vagyok vele!!!!!! Mintha elkövettem volna valamit.

Szerintem kiskoromban ijesztgettek vele a többiek...


Azt is hozzátenném, hogy régebbről is datálódhat ilyesmi, mint a mi életünk. Úgy hívják, transzgenerációs trauma. Itt diktatúra volt, szüleink, nagyszüleink még ismerték a csengőfrász fogalmát, és okkal rettegtek az egyenruhásoktól, ávósoktól, rendőröktől...

2012. márc. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Megértem amit mondasz kedves kérdező .

Szociális fóbiában szenvedek már régebb óta.28 éves fiu vagyok. Amint meglátom ,hogy áligatnak a rendőrök már kanyarodok is le máshova. De minden mindig rendben van és a vezetésemmel sincs semmi gond. Alkohol nincs papirok minden rendben van .Mégis attól félek hogy ha megszondáztatnak nem fogom tudni kicsomagolni a szondabetétet és amitől a legjopbban félek nem tudok velük beszélni mert itt felvidéken magyarul nem szólalnak meg olyanhoz akinek kellene tudniuk szlovákul. tudok valamennyire szlovákul de a szocfóbom miatt folyton bénázok és ha ül mellettem valaki akkor képes vagyok mindenfélét kitalálni hogy miért kerültem ki őket... Volt már ez végett majdnem balesetem is .Szal egyből pánikroham a megfelelési kényszer végett .

2017. dec. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!