Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valóban létezik látens gátláso...

Valóban létezik látens gátlásosság nevű betegség?

Figyelt kérdés
Létzenek ilyen emberek? Vagy csak amerikai filmekben.

2012. jan. 30. 09:47
 1/3 anonim ***** válasza:

hát ilyen betegség szerintem nincs ez csak egy tünetegyüttes.Önbizalom hiányára gondolsz pl itt egyébként vagy mire?

Mert pl az is egy ilyen dolog, meg még a szociális fóbia is ebből alakulhat ki.Bár ez csak tapasztalataimból írom,nem vagyok pszichiáter szóval,lehet én nem értem jól a kérdésed.

2012. jan. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ami azt illeti, pszichológus én se vagyok, de ha valami látens, azt akkor mondjuk, ha rejtett, szóval végül is lehetséges a látens gátlásosság, mint olyan. Példának felhozhatjuk az ún. "szűzqrvákat" akik úgy viselkednek, mint bármelyik ribanc, de ha éles helyzetről van szó, akkor persze semmi. Ez így csak egy példa, szerintem, az, hogy mit értünk gátlásosság alatt elég sok minden lehet, szóval, hogy mivel szemben gátlásos. A nagy problémám nekem ezzel az, hogy nem találtam megbízható forrást erről a guglin, pedig általában a barátom.


Nahoppá, közben leltem egy oldalt, ahol egy orvos válaszol, és feltették ezt a kérdést is neki, eléggé kifejtve, hogy a kérdező hogy tudja, és jól tudja-e. Nos a doki azt mondja nem hallott még ilyen betegségről. Amúgy a doki pszichiáter szakorvos.


Egyébként nem pont te tetted fel a kérdést ott is? :D

Vicces lenne. Minden esetre a nap egyezik. :D

2012. febr. 20. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

A válaszíróknak mondom hogy a látens gátlásosság Michael Scofield betegsége a Prison break című sorozatból. Aki esetleg nem tudná mit ért a kérdező ezalatt, itt olvashat róla.

[link]

Mellesleg szerintem ha van is ilyen betegség, az ember agya leépül tőle nem pedig zsenivé válik. (Amennyiben a kérdező nem erre utalt akkor elnézést kérek.)

2014. júl. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!