Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Én vagyok a paranoiás, vagy...

Én vagyok a paranoiás, vagy anyukámnak tényleg van ilyen mániája?

Figyelt kérdés

Nyugtassatok meg légyszi, hogy csak én vagyok az idegbeteg..

19 éves vagyok, más városban tanulok, így legtöbbször csak hétvégén/ szünetekben vagyok otthon.

Ilyenkor akárhányszor kimegyek a konyhába, anyu rögtön ott terem, nehogy egyek valamit a tudta nélkül.

Vagy percenként berohangál +de érdekes"

Ha kiszaladok pl egy ollóért is, képes kinézni a nappaliból, hogy mi van a kezemben..

Ezzel az őrületbe kerget már komolyan mondom.

Kiskorunkban is nem ehettünk úgy meg bármit is, hogy ne kérdezzük meg, hogy lehet-e (pl azért mert lehet az apué, vagy ilyesmi).

Annyira zavar, pl most is mamánknál voltunk vendégségbe, leste a tányéromat, hogy mit teszek bele..

Amúgy ő nem dolgozik már elég régóta sehol sem, meg régebben depressziós volt, meg most is lehet egy kicsit, ezért sem szeretném megbántani, de akkor is kikészít már..

Mi erről a véleményetek? Csak én fújom fel ugye a dolgokat?



2011. dec. 29. 22:48
 1/7 A kérdező kommentje:

Azért is zavar ez annyira, mert bennem kiskorom óta van ilyen gátlásosság, hogy máshol (pl. táborban) nem tudtam enni.

Mások előtt sem bírok..Pl egy családi/baráti ebéd nekem kész rémálom.

2011. dec. 29. 22:52
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha ezt gyerekkorod óta csinálja anyukád, akkor nem csodálom...

Szerintem lehet, hogy egy kicsit eltúlzod, de sajnos néha tényleg nagyon idegesítő tud lenni, amikor valaki állandóan ellenőrzi, hogy mit csinálsz/eszel. Még akkor is, amikor valaki azért figyel rád folyamatosan, mert segíteni akar... :(

2011. dec. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg tőle! Nagylány vagy már. Esetleg próbáld viccesre venni a figurát..
2011. dec. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
amúgy rájöttem, hogy valószínűleg azért, mert tavalyhoz képest fogytam pár kilót, ő meg ellenben egyre jobban hízik:S
2012. júl. 22. 08:20
 5/7 anonim ***** válasza:
pszichiátriai beteg az anyukád a leírtak alapján
2012. júl. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Tudom, pedig ez csak egy része a "hülyeségeinek"

Pl. mesélek magamról valamit, meg sem hallja, aztán meg behisztizik, hogy miért nem mondtam...sokszor mondjuk pont apu előtt mesélek vmi, akkor sem emlékszik, mi vagyunk a hülyék ketten, eszébe se jut, hogy az ő memóriájával vannak gondok..

Ha mégis megjegyzi, képes visszamondani ha haragszik rám..pl tesómmal közös szobánk van, barátja sokat lóg itt, sokszor kellemetlen nekem, kicsit panaszkodtam neki erről..erre vasárnap azt hallom, hogy a konyhába mondja azokat amiket én mondtam..


Bocsi, de muszály kiírnom kicsit magamból, mert élőben nem szeretek ezzel senkit sem untatni, hogy róla panaszkodok, de felőröl már idegileg..

2012. júl. 22. 17:05
 7/7 anonim válasza:
Lehet anyad kicsit beteg es kezelni kell, ez nem vicc. Probalj vele beszelni hogy O mit gondol de nem fogja eszre venni.( Regen ha anyagi gondjai voltak allandoan az maradando problemakat okozhat idos koraban)
2013. aug. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!