Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék neki segíteni?

Hogyan tudnék neki segíteni?

Figyelt kérdés

Remélem, hogy jó kategóriát választottam.

Az egyik barátom (lány) túlságosan sokat idegeskedik a tanulással kapcsolatban, ami már kihat a mindennapjaira és az általános önbizalmára is (remélem érthető mire gondolok).

Volt már pszichológusnál is de nem nagyon segített rajta.

Valaki tud tanácsot adni?


2011. szept. 16. 21:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne hagyja ott a pszichológust!
2011. szept. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ezt én is mondtam neki, hogy legalább másik pszichológushoz menjen el, hátha jobb lesz.

Egyébként, amikor járt, akkor jobban érezte magát, aztán az iskolaév végeztével nem járt tovább, de a tanév kezdetével újra előjött rajta a dolog :S

Tehát nem tudom, hogy mennyit használt, hogy orvoshoz járt, mert ha csak ideig, óráig segít rajta, az nem valami biztató.


Esetleg valami ötlet, hogy hogyan segíthetek neki, nem meggyógyítani akarom (bár ha tudnám megtenném), csupán enyhíteni a dolgon.

2011. szept. 17. 18:25
 3/4 anonim ***** válasza:
Próbálja meg még esetleg a pszichológus mellé az iskolájában lévő ifjúságvédelmis tanárt! Minden iskolában van egy ilyen tanár, akinek külön fogadó órája van a hasonló problémákért... Amit ott elmond, az a tanár és a diák között marad (még a szülőknek sem szabad elmondania! vagy ha a diák megkéri a tanárt, hogy közvetítsen közöttük, akkor lehetséges csak beavatni "külső" személyt!) Menj el vele, várd meg míg végeznek, és ha el akarja mondani neked, hogy mi volt, akkor majd megteszi!
2011. szept. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Egyetemisták vagyunk, nem hiszem, hogy ilyen lehetőség van, maximum pszichológus áll rendelkezésre.


Az a legszomorúbb, hogy annyira fél, hogy ha nem tanul eleget ( de még ha eleget tanul akkor is szinte retteg), hogy nem is nagyon csinál mást, csak ha épp túl van egy komolyabb zh-n laboron, mert akkor addig megnyugszik egy max 2 napra, de ismét kezdődik elölről. Ezért nem is nagyon akar eljárni, mert bűntudata van, hogy nem tanul, erre az is rátesz egy lapáttal még, hogy van egy két szerencsés (sajnos én is) aki kevés tanulással is jó eredményeket tud elérni és ez még jobban rombolja az önbizalmát :S

2011. szept. 19. 13:41

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!