Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyen anyukám ha depressz...

Mit tegyen anyukám ha depressziós?

Figyelt kérdés
Anyukám,irodában dolgozik számítógép mellett.Most valami más programmal kell neki dolgozni,de nem tudja.Ha valakitől segítséget kér,akkor úgy beszélnek vele mint a kutyával.A főnökével sem lehet megbeszélni,mert egyből kirúgná.Most anyu tiszta depressziós.Csak fekszik,nem eszik,nyugtatókat szed,nem beszél.Mit lehetne tenni?Sajnos nincs más munkahely,főleg egy 54évesnek.
2011. aug. 31. 13:01
 1/6 Fénysebesség válasza:
Nem tudom, mennyire használ a válaszom, mennyire nem. Azt tudom, hogy nálam a meditáció és a lazítás hozott mindent helyre az életemben. Tudom, hogy ez most hülyén hangzik, mert csak fekszik meg minden és ahhoz se lenne kedve. Elég ha be van rakva valami röhögtető rajzfilm. Lehet azt is, hogy egy kis Vivaldit vagy Mozartot indítasz neki... nem kell a ráerőltetni, csak úgy a távolba rákapcsolsz. Ha szeret olvasni valamit, olvasson. Akár be is szerezhetsz neki egy könyvet, amit szeret. Adj neki szeretetet és vidámságot! Ez az én tippem :).
2011. aug. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Vezesse le a feszültségét mozgással (séta, kert, torna stb.) A mozgás endorfint szabadít fel a szervezetben, serkenti az agy vérellátását, jobban tud koncentrálni a problémára. Ebben neked is segíteni kell,mert a legnehezebb felállni és megrázni magát, ez egyedül nem mindig megy.

És kéressen a neten pl. itt segítséget. Hátha valaki ismeri éppen azt a programot.

2011. aug. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. aug. 31. 13:29
 4/6 anonim ***** válasza:
Azonkívül ha keresne olyan szakértőt, aki bizonyos fizetségért meg tudná magyarázni a program kezelését.
2011. aug. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem csináljatok közösen programokat. Amikor nekem rossz napjaim vannak akkor az szokott segíteni ha társaságban vagyok, mert akkor nem agyalok rajta. Vidd el sétálni, moziba, vásárolni. Mindegy csak ne legyen egyedül.
2011. aug. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy én már nem otthon lakom,hanem több kilóméterrel távolabb.:(
2011. aug. 31. 21:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!