Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Volt már más is, aki egy fél...

Volt már más is, aki egy fél pillanatig gondolt gondolaton így kiakadt?

Figyelt kérdés
Elolvastam egy könyvet, amit nem kellett volna. És a Szabadtérin egy pillanatig eszembe jutott, hogy mi lenne, ha ez minden az én gyerekemmel történne meg. Egyetlen fél pillanatig gondoltam csak rá, és soha nem volt ilyen betegség a családunkban, főleg nem gyerekeknél (pontosabban nagypapámnak, meg még valakinek, de nagyon régen, és öregek voltak), úgyhogy a világon semmi de semmi okom nincs aggódásra, hiszen nem dohányzok, nem iszok, semmi ilyen károsat nem csinálok, és arra az egyetlen pillanatra eszembe jutott, hogy szó szerint... ha magamra vállalnám. Nem irányítottam a gondolataimat, és még komolytalan kis gyerek vagyok, de ki vagyok miatta akadva. Volt már más is így kiakadva ezek miatt?
2011. aug. 27. 21:50
 1/4 anonim ***** válasza:
56%
hát nem egészen értem a szituációt, de úgy körvonalakban értem a problémád. Ezért szokták mondani, hogy csak ha elmúltál ennyi meg annyi idős, akkor olyat olvass/nézz! Mondjuk nálam is volt mostanában egy ilyen. Úgy kezdődött, hogy megálmodtam, hogy agydaganatom van, aztán ezt így el is felejtettem, viszont rá hetekre szúrásszerű fájdalmat éreztem a fejemben és nem múlt el egy hét múltán sem. Aztán barangolás közben valahogy bejött egy ilyen daganat tünetei oldal és ott az összes igaznak tűnt rám is és szégyen, nem szégyen elkezdtem bőgni, meg hogy nem akarok ilyen fiatalon meghalni. Mentségemre szóljon, hogy nagyon fáradt voltam és késő is volt, de azt az érzést én sem kívánom senkinek :(
2011. aug. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mivel eléggé empatikus és mellesleg aggodalmaskodó típus vagyok így gyakran előfordul ez velem.Igen, nagyon szörnyű, ha az ember fejébe befészkeli magát ilyen felesleges és egyben kínzó gondolat, aggodalom.El kell hessegetni, másra koncentrálni.Jobb megoldás nincs.És nem szabadna lehangoló, negatív, vagy ijesztő témájú könyveket olvasni, ha az ember ilyen érzékeny lelkivilággal rendelkezik.
2011. aug. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Wolfy666 válasza:

Megesik az ilyen, de értelmetlen ilyesmikre gondolni, mivel feleslegesen rágod magadat vele.


Egyébként megmondanád a könyv címét, vagy legalább elmondanád, hogy mi is volt az a dolgot, ami így kiakasztott ennyi idős létedre? Mert így nem nagyon lehet érteni a problémád, mert ha csupán egy kisebb dolog, akkor csak veled van a baj, ha valami komolyabb, akkor meg meg tudom érteni.

2011. aug. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A könyv címe az volt, hogy A nővérem húga.

A középső lánynak leukémiája volt, és az volt, hogy a könyv olvasása után két hónappal gondoltam csak rá, és kezdtem gondolkozni a könyvön. És a Szabadtérin ahogy néztük az előadást egy pillanatig talán, de eszembe jutott, hogy magamra vállalom ezt az egészet. De nem gondoltam komolyan, és Istenem, 13 éves vagyok, úgyhogy el kéne felejtenem, de nem tudom. Ez az egy gondolat húz vissza mindig.

Pedig én egyszerűen TUDOM, hogy nem lesz semmi baj,

2011. szept. 1. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!