Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen magyarázata van az...

Milyen magyarázata van az alábbi életszemléletnek?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömmel beszélgettem, és ő azt mondta hogy szerinte mindent meg lehet cáfolni, nincs igazság.


Példaként felhozta nekem Nagy-Magyarországot. Azt mondta hogy honnan tudjuk azt hogy Nagy-Magyarország valóban olyan volt, mint amilyennek ma leírják, illetve hogy létezett? Hiszen kettőnk közül egyikünk sem élet akkor, a történelemtudományra meg simán rá lehet mondani hogy tévedett, lehet csak mese az egész.


Ezzel szemben az én életszemléletem: Én úgygondolom van igazság. Ki lehet találni mindenre bizonyos elméleteket, de azokat bizonyítani is kéne. Jelenleg tömérdek bizonyíték áll rendelkezésünkre hogy Nagy-Magyarország igenis létezett, ez történelmi tény. Amellett pedig hogy nem létezett csak semmilyen bizonyítékot nem tudunk felhozni...


Mit gondoltok mire vall ez a viselkedés? Elhiszem hogy vannak dolgok amit ténynek akarnak beállítani, és közben nem is igazi...De ezekről egy idő után úgyis kiderül hogy hamis tény...


De miért van az, hogy valaki a saját gyártotta elméletekben hisz, mint azoknak a tényeknek amik amelyek egyértelműen bizonyítják egy adott dologról az igazságot?


Előre is köszönöm a választ!


2011. júl. 15. 17:04
 1/8 A kérdező kommentje:

Kicsit helyesbíteném a szöveget mert elírtam:


"egyikünk sem élet" helyett "egyikünk sem élt"

2011. júl. 15. 17:06
 2/8 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, a barátod belebonyolódott a szkepticista filozófiába! Ajánlom neki Descartes műveit, ott talán megtalálja válaszait!

Egyébként a történelmi tények meghamisítása az egyik alapja Orwell művének is (1984). Ott egy totális diktatúra alapul ezen a "világnézeten"!

2011. júl. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem butaságra vall.
2011. júl. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


Első válaszoló, te látom értesz a filozófiához :-) Neked mi a véleményed a szkepticista filozófiáról?

2011. júl. 15. 19:34
 5/8 anonim ***** válasza:

Mindent meg lehet cáfolni, még az igazságot is. Attól, hogy az igazság igazság és létezik még ki van téve a megcáfolás veszélyének, egy kis furfanggal sikerülhet.


Képzelj el egy hatalmas pusztát, nagyon sok négyzetkilométeres körzetben semmi nincs. A puszta közepére felhúzol egy hihetetlen nagy várat, aminek a falai óriásiak, akkorák mint egy felhőkarcoló.

Az épületen belül kialakítasz egy saját elképzeléseiden alapuló kis világot, megbízol valakit, hogy szállítson ételt a várba rendszeresen de észrevétlenül. A várba hozol 10 csecsemőt, felneveled őket teljes elszigeteltségben, azt tanítva nekik, hogy a vár a világ, a falakon kívül nincs semmi, a falak a világ végei és te teremtetted a világot. El fogják hinni és így élik le az életüket.

2011. júl. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy igazság. Minden relatív!
2011. júl. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok! Bocs, sok dolgom volt! Nekem tetszik Descartes filozófiája!"gondolkodom, tehát vagyok" - vagyis az bizonyos, hogy én létezem, vagyis az ÖNTUDATból indulok ki!

A tudatosság különbözteti meg az életet az élettelentől

Ezért hiszek a LÉLEKben is!

És véleményem szerint ez örökké tart, ugyanis könnyebben el tudom képzelni, hogy VAGYOK, mint azt, hogy nem létezem valamilyen formában!

A saját létezésem tehát nem lehet illúzió!!!

2011. júl. 25. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Milyen csodás példa....Szerintem válaszold azt az ismerősödnek, hogy az állítólagos holokausztot sem éltétek át személyesen, tehát nem tudhatjátok, hogy mi az igazság róla....
2012. okt. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!