Hova kell menni ilyenkor?
Felmerült bennem, hogy mit csináljon az, aki súlyos öngyilkossági hajlamban szenved. Mert gondolom, hogy nem sétálhat be egy kórházba, "Jó napot, Én meg szeretném ölni magam. Tudna segíteni?".
(Itt olvastam az előbb egy kérdést és a kérdező kérdezte.)
Ilyenkor a legfontosabb az, hogy végezz önvizsgálatot. Mi az, ami örömöt okoz még? Ha tudsz bármit is megnevezni, legyen az akármilyen triviális apróság, vedd körbe magad azzal a dologgal. Ez adhat annyi lelki támaszt, erőt, hogy segítséghez fordulj. Nem a kórházba kell besétálni. Ott vannak az ingyenes lelkisegély-szolgálatok. Hidd el, hatásosak, tapasztalatból mondom!
Valamint a pszichológus - vagy ha vallásos vagy, akkor egy pap - tényleg tud segíteni,h a hagyod.
Sajnos az öngyilkossági hajlamnál a legtöbb bajt az okozza, hogy azt hiszi, senki se tud segíteni rajta vagy változtatni a helyzetén. A helyzet azonban az, hogy a legtöbb esetben igenis lehet segíteni, csak az ember olyan mély depresszióba esett, hogy már öngerjesztő lett ez a folyamat, és önmagától nem tud kilábalni belőle.
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!